TEKUZA

Tenisové kurty Staré Město

8.TEKUZA-WINTER-MEDIUM-3.3.

2018-03-03


8.TEKUZA WINTER-MEDIUM-VYHRÁL JAN RAŠTICA
============================================
V sobotu 3.3.2018 proběhl v tenisové hale v Mařaticích poslední základní turnaj tenisové série TEKUZA WINTER MEDIUM 2017/2018. Tohoto turnaje se zůčastnilo 20 hráčů, rozdělených do pěti skupin.
 
Ihned v jednom z úvodních zápasů naznačil Zdeněk Gallas, že by se mu dnes mohlo dařit, když si vyšlápnul na Davida Bulejka, kterému povolil jediný game. Ve skupině zdolal také druhého hráče celkového žebříčku Staňu Mozgu a ve svých 54 letech poprvé vyhrál svou základní skupinu. Skvělou formu potvrdil i Petr Velecký, který zahájil turnaj svou absencí, z důvodu horečky páteční noci, avšak na jeho výkonech to nebylo znát a skupinu s přehledem vyhrál a dokonce došel až do semifinále. Skupinu naopak po velmi dlouhé době nevyhrál lídr žebříčku Ondra Javor, kterého přemohl Vladimír Kajš.
 
Ve svých částech pavouka suverénně procházeli až do semifinále výborně hrající Milan Miklas a Michal Prusenovský. Druhý jmenovaný vzájemný zápas vyhrál a prošel až do finále.
 
V osmifinále turnaj skončil v souboji s historicky největším věkovým rozdílem (45 let) pro Zdeňka Gallase, když jej zdolal teprvě devítiletý talent Jan Raštica. Zdeněk v té době ještě nevěděl, že si bude moci říct, že prohrál s vítězem turnaje.
 
Raštica totiž porazil ve čtvrtfinále v poměru 6:2 i Ondru Javora a v semifinále 6:4 Petra Veleckého a probojoval se do finále proti Prusenovskému.
 
Finálový zápas, který se odehrál na velmi vysoké úrovni a oba soupeři podali skvělé výkony, rozhodl jediný prolomený servis. Skvěle hrající Raštica všechny zaskočil a zvítězil v poměru 6:3 a stal se tak ve svých 9 letech historicky nejmladším vítězem turnaje série TEKUZA.
 
Honzovi velmi gratulujeme a přejeme hodně štěstí v další kariéře, která určitě přesáhne úroveň turnajů TEKUZA.
 
Příští turnaj se bude konat hned další sobotu - 10. 3. a bude se jednat o finále celé série, kterého se hráči účastní podle postavení v žebříčku.
 
Kompletní výsledky 8. turnaje jsou ZDE
 
Konečný žebříček po 8. turnaji je ZDE
 
ZDAREC KANEC!

SEZNAM VŠECH ČLÁNKŮ