TEKUZA

Tenisové kurty Staré Město

TEKUZA WINTER-MEDIUM-FINÁLE

2018-03-10


TEKUZA WINTER MASTERS-HAMÉ OPEN-MEDIUM-VYHRÁL MICHAL PRUSENOVSKÝ
=======================================================================
V sobotu 10.3.2018 proběhl v tenisové hale v Mařaticích finálový turnaj tenisové série TEKUZA WINTER MEDIUM 2017/2018. Tohoto turnaje se zůčastnilo 20 hráčů, rozdělených do pěti skupin.

TOP 10 žebříčku se na turnaji sešla celá a kromě Romana Mařáka si všichni z nich zahráli osmifinále. Již ve skupinové fázi naznačil, že by mohla pokračovat dominance mladých tenistů, Tonda Hanačík, kterému je teprve 11 let, když vyhrál skupinu 1, kde si poradil i s nasazenou jedničkou Javorem.

Osmifinálové boje však znamenaly konec nadějím na triumf pro hned 5 hráčů z TOP 10 žebříčku, když se před soupeři museli sklonit Javor, Mozga, Velecký, Borunský a Pres.

Ve čtvrtfinále Tonda Hanačík přehrál i Davida Bulejka a mohlo dojít na semifinálový souboj otce se synem, ale Marek Hanačík si (podle mnohých v předčasném finále) nedokázal poradit s Michalem Prusenovským. Ve druhé polovině pavouka se ve čtvrtfinále s turnajem rozloučily "divoké karty" Frydrych a Hyrák.

První semifinále přineslo velkou bitvu, při které Tonda Hanačík vedl již 3:0 a 40:0, posléze i 4:1. Od té doby však na jeho hru našel recept výborně hrající Prusenovský a poradil si i s druhým Hanačíkem v řadě. Tondovi však ke krásnému výsledku gratulujeme a za celkové 3.-4. místo halové série se nemusí vůbec stydět.

Druhé semifinále obstarali Petr Lukeš a Roman Zedníček, který (možná i díky tomu, že tentokrát nespěchal na hokej) hrál v životní formě a dokázal si v poměru 6:2 proklestit cestu do finále.

Zedníčkova skvělá forma pokračovala i v posledním utkání, ve kterém s Prusenovským vedl už 3:0. Michal se však opět dokázal vzchopit a otočit na konečných 6:3. Ve finále byl k vidění opravdu krásný tenis na vysoké úrovni a ještě jednou tenistům gratulujeme.

Vítěz ale může být jen jeden a tím se tedy stal Michal Prusenovský!

Nejlepší 4 tenisté si odnesli i hodnotné dárkové koše, které věnovala firma Hamé, a které rovněž mnohokrát děkujeme.

Tímto turnajem tedy definitivně skončila letošní halová sezóna TEKUZY. Další turnaje se budou konat již v rámci TEKUZA-SUMMER. Informace budou včas zveřejněny a na všechny hráče se velmi těšíme.

Kompletní výsledky finálového turnaje jsou ZDE

SEZNAM VŠECH ČLÁNKŮ