TEKUZA

Tenisové kurty Staré Město

1.TEKUZA-MEDIUM-VYHRÁL PILČÍK

2018-05-12


TEKUZA SUMMER-PIVOVAR HRÁDEK OPEN-MEDIUM-VYHRÁL PEPA PILČÍK
===============================================================


V sobotu 12.5.2018 proběhl na antukových kurtech Širůch ve Starém Městě první turnaj tenisové série TEKUZA SUMMER MEDIUM 2018. Tohoto turnaje se zůčastnilo 33 hráčů, rozdělených do 6 čtyřčlenných a 3 trojčlenných skupin.

Skupinová fáze turnaje se odehrávala za krásného letního počasí, a ikdyž spousta zápasů bylo jednoznačných (hned 10x odešel některý z hráčů z kurtu s kanárem), bylo k vidění i mnoho vyrovnaných soubojů a velmi kvalitní tenis.

K menšímu překvapení došlo ve skupině 2, když se třetím místem rozloučil s turnajem jeden z pravidelných účastníků playoff Jožka Vanda poté, co s Novotným i Frydrychem prohrál až po bitvách 5:7.

Kuriózní situace nastala ve skupině 3, když Roman Zedníček očekával 3. místo a odjel před koncem skupinové fáze, aby mohl zbytek krásného odpoledne prožít s dětmi. Zdeněk Gallas si však vyšlápnul na Maršálka a Zedníček o vzájemný zápas skupinu vyhrál. Jeho technické odstoupení z osmifinálového zápasu využil Tomáš Galan, který se tak poprvé v tekuzové kariéře dostal do ČF, kde po dobrém souboji podlehl poraženému semifinalistovi Staňovi Mozgovi. Oběma chlapcům gratulujeme!

Ve skupině 5 došlo k bitvě dvou Kováříků, Antonína a Martina. Šlo však o pouhou shodu jmen, ačkoliv souboj to byl takřka bratrovražedný. Nováček na turnajích TEKUZA Martin Kovářík vedl už 5:2 a Tonda čelil dokonce matchballům. Zápas však pravděpodobně díky větším zkušenostem na turnajích TEKUZY dokázal otočit na konečných 7:6 a právě tento zápas rozhodl o postupujícím ze skupiny.

Ve trojčlenné skupině 7 se Staňa Mozga umístil až na 2. místě, v OF však dokázal zaskočit a přehrát 6:2 Petra Keglera, který naopak ve skupině vyhrál třemi kanáry a se skóre 18:0 mohl být považován za favorita. Jak již bylo zmíněno, Mozga se ve ČF utkal s Galanem, který ve trojčlenné skupině taktéž skončil až 2., a konečnou v SF mu byl Novotný.

Druhou polovinu pavouka ovládl zejména Pilčík, který hladce porazil Radima Bačíka i Pavla Stuchlíka a poradil si i v SF s Miklasem a stal se tak druhým finalistou.

Finále se odehrávalo již pod umělým osvětlením a k vidění byl tenis na velmi dobré úrovni. První letošní titul z TEKUZY SUMMER - Medium si však po vítězství 6:4 odnesl Pepa Pilčík, pro kterého je to zároveň první (poctivě vybojovaný) tekuzový titul v kariéře. GRATULUJEME!

Turnaj sponzoroval pivovar Hrádek sládka a účastníka našich turnajů Jary Horehleďe, díky kterému si nejlepší 4 tenisté odnesli hodnotné dárkové koše, a každý z hráčů si ke startovnému mohl dopřát pivečko zdarma. Jarovi mockrát děkujeme!

Příští turnaj se koná hned další sobotu 19.5.2018. Přihlašovat se můžete na tel. čisle +420 603 155 554.

Kompletní výsledky 1. turnaje série jsou ZDE

Průběžný žebříček po 1. turnaji je ZDE

ZDAREC KANEC!

SEZNAM VŠECH ČLÁNKŮ