TEKUZA

Tenisové kurty Staré Město

3.TEKUZA-MEDIUM-VYHRÁL LYSONĚK

2018-06-02


TEKUZA SUMMER-VO ČAS OPEN-MEDIUM-VYHRÁL IVO LYSONĚK
========================================================
V sobotu 2.6.2018 proběhl na antukových kurtech Širůch ve Starém Městě třetí turnaj tenisové série TEKUZA SUMMER MEDIUM 2018. Tohoto turnaje se zůčastnilo 20 hráčů, rozdělených do 5 čtyřčlenných skupin.

Ve skupinové fázi se sešlo hned několik velmi kvalitních skupin, ale dá se říci, že favorité si postup vždy pohlídali, a to i v těžkých skupinách.

Již v těžké skupině se pěkně prezentovala jediná dámská účastnice turnaje Tereza Pavelková, která skončila druhá po jasných skalpech Vandy a Zedníčka. S grácií si poradila i s osmifinálovým soupeřem Staňou Mozgou a mohla se těšit na ČF. Zde však již nestačila na Milana Miklase, kterému se dařilo a po výhře 6:3 se mohl těšit na SF.

V SF na Miklase čekal Beinhofner, který suverénně vyhrál skupinu, až překvapivě rozdrtil v osmifinále Vandu 6:0 a poradil si i ve ČF s Krejčiříkem.

Druhou semifinálovou dvojici utvořili Lysoněk a Slezák, kteří vyhráli osmifinále i čtvrtfinále vždy velmi přesvědčivě.

Semifinále na tomto turnaji nabídla ohromné, především psychicky náročné bitvy. V zápase Beinhofnera s Miklasem vedl prvně jmenovaný již 5:1 a podával, avšak vzápětí již odvracel 2 Miklasovy matchbally za stavu 5:6. René Beinhofner však tyto situace přežil a urval vítězství s půlhodinovým zpoždením v tiebreaku.

V zápase Slezáka s Lysoňkem zase Lysoněk vedl již 5:3, ale Slezák zabojoval a za stavu 5:6 byl velmi blízko postupu. I zde však řekněme "jako přes kopírák" nakonec vyhrál ten, který vedl od začátku utkání, a sice také v tiebreaku.

Finále nabídlo krásný tenis a fyzický fond obou soupeřů musel být ohromný. Zaslouženě si však titul odvezl Ivo Lysoněk, který po celý turnaj podával krásné výkony, a vyhrál 6:3.

Ivovi i dalším úspěšným hráčům velmi gratulujeme!

Turnaj sponzorovala firma VO Čas, které děkujeme, jelikož si díky ní nejlepší 4 tenisté opět mohli odnést hodnotné dárkové koše.

Příští turnaj se koná hned další sobotu 9.6.2018. Přihlašovat se můžete na tel. čisle +420 603 155 554.

Kompletní výsledky 3. turnaje série jsou ZDE

Průběžný žebříček po 3. turnaji je ZDE

SEZNAM VŠECH ČLÁNKŮ