TEKUZA

Tenisové kurty Staré Město

4.TEKUZA-MEDIUM-VYHRÁL PILČÍK

2018-06-10


TEKUZA OPEN-MEDIUM-VYHRÁL PEPA PILČÍK
=======================================
V sobotu 9.6.2018 proběhl na antukových kurtech Širůch ve Starém Městě čtvrtý turnaj tenisové série TEKUZA SUMMER MEDIUM 2018. Tohoto turnaje se zůčastnilo 16 hráčů, rozdělených do 4 čtyřčlenných skupin.

Skupinová fáze rozhodovala pouze o nasazení do vyřazovacího pavouka, kam postupovali všichni. Dá se navíc říct, že všechny skupiny vyhráli "papíroví favorité". Zcela nejsuverénněji prošel skupinou Josef Pilčík, když ztratil pouze jediný game. Dále skupiny vyhráli Marek Hanačík, René Beinhofner a Ivo Lysoněk.

Vítěz skupiny 1 Marek Hanačík se však ze své výhry příliš dlouho neradoval. V osmifinále jej zaskočil Tomáš Holešovský jr., který prohrál svou skupinu se ziskem pouhých 5 gemů. S Hanačíkem však hrál na velmi vysoké úrovni a za stavu 5:0 a 40:15 pro Holešovského se schylovalo ke kanáru. Marek však ještě zabojoval a tři gemy uhrál. Jeho osmifinálová prohra 3:6 však znamenala doposud největší překvapení tohoto turnaje. Marek se nechal slyšet, že "příště už si na něj dá bacha". :)

Holešovský však na svůj výkon ve ČF už nenavázal a po prohře s Bulejkem se s turnajem rozloučil. David Bulejko se naopak stal prvním semifinalistou.

Suverén skupin Pilčík se také dosti zapotil v osmifinále, když o svůj postup musel s Kropáčkem bojovat necelou hodinu, a nakonec vyhrál 6:4. Po výhře 6:2 nad Stuchlíkem se stal semifinálovým soupeřem pro Davida Bulejka.

Spodní polovina pavouka vpodstatě nepřinesla žádné překvapení. Ivo Lysoněk postoupil 6:0 přes benjamínka turnaje Daria Davidoviče a posléze i 6:0 ve ČF přes Petra Novotného. Ten byl vůbec prvním kanárem ve své tekuzové kariéře zaskočen, ale již při zápase prohlašoval, že prostě neví co má proti Lysoňkovi hrát.

Milan Miklas, který se stal posledním semifinalistou, prošel OF a ČF vždy 6:1 a mohl se těšit na zápas právě s Lysoňkem.

Semifinále Bulejka s Pilčíkem bylo poměrně jasné (až na první, 15minutový gem), Jožka vyhrál 6:1 a mohl se těšit na další letošní finále. To zápas Miklase s Lysoňkem se vyvíjel úplně jinak. Milan se v utkání několikrát dostal do vedení a dokonce byl za stavu 5:4 a 30:15 na vlastním servisu 2 míče od výhry. Lysoněk však dokázal zápas dostat až do tiebreaku, který vyhrál 8:6, a čekalo jej finále proti Pilčíkovi.

Ve finálovém klání začal lépe Pilčík, když vedl 2:0 a 40:0, respektive později 3:1 a 40:15. Poté se ale misky vah přehouply na stranu Lysoňka, který uhrál 4 gemy v řadě, a vedl 5:3. Jožka však náročné chvíle zvládl a 4gemovou sérii soupeři oplatil. Radoval se tak z výhry 7:5 a již jeho druhého letošního turnajového triumfu.

Pepovi i dalším úspěšným hráčům velmi gratulujeme!

Příští turnaj se koná v sobotu 30.6.2018. Přihlašovat se můžete na tel. čisle +420 603 155 554.

Kompletní výsledky 4. turnaje série jsou ZDE

Aktuální žebříček po 4. turnaji je ZDE

SEZNAM VŠECH ČLÁNKŮ