TEKUZA

Tenisové kurty Staré Město

5.TEKUZA-MEDIUM-VYHRÁL LYSONĚK

2018-06-30


 V sobotu 30.6.2018 proběhl na kurtech na Širůchu již pátý turnaj Tekuza Masters, kategorie MEDIUM, kterého se zúčastnilo 24 hráčů. Celý turnaj se odehrál za silného větru, který průběžně "zahrál" na nervové soustavy všech hráčů. Z nasazených se s tímto jevem nejméně vyrovnal Tomáš Galan, který jako nasazená šestka skončil ve své skupině až čtvrtý... Některé zápasy byly zralé na "chocholouška", jako například souboj Petra Keglera s Radimem Bačíkem, kdy Petr vedl už 5:0 a 40:0 a po soupeřově "prosbě" o jeden uhraný gam se za stavu 5:5 začínalo od znovu, závěr ale přeci jen Petr urval pro sebe možná vzhledem i k soupeřově probdělé noci s kapelou Sory...

V soutěži se "neztratili" nováčci turnaje Petr Poschl, Jarda Bachůrek, Lumír Hlaváč a především Martin Břenek, který dokonce uhrál krásné semifinále a hrál nejvyrovnanější mač celého dne s pozdějším vítězem Ivo Lysoňkem. Ten pak ve finále do slova sfoukl z kurtu Jožku Vandu. "Prostě na něj zatím neumím zahrát, hrajeme sice podobný tenis, ale klíč k úspěchu jsem s Ivošem zatím ve vzájemných duelech nenašel." poznamenal po finále Jožka a dodal zajímavou statistiku. "Dnes jsem měl po celý den zaplý "krokoměr" a naměřil mi za 7 odehraných zápasů během turnaje 20 naběhaných kilometrů..."

Vítěz Ivo Lysoněk po vítězství na tiskovce u baru řekl: "Ten vítr vadí samozřejmě při hře i mě, ale snažím se na to nemyslet, aby se mi nedostal do hlavy..." A tak Ivo slaví letošní druhou výhru a stává se z něj možná největší favorit na celkové vítězství... "Ke zlepšení mé hry mi také pomáhá konfrontace na turnajícj hard, kterých se občas také účastním..." doplnil vítěz. Navíc Ivo vyhrál de facto svůj vlastní turnaj, protože byl jeho sponzorem, respektive jeho CYKLOSERVIS LYSONĚK se sídlem na Salaši u Velehradu (který provádí opravy jízdních kol, prodej kol a elektrokol zn. Pells, Max Bike a Apache, doplňků a náhradních dílů, servis odpružených vidlic a tlumičů, přestavbu kol na elektrokola...). Díky němu měl každý z hráčů 1 pivko či nealko zdarma a 4 nejlepším věnoval dárkový balíček. Takže DĚKUJEME Ivo a ještě jednou GRATULUJEME!

Výsledky 5. turnaje jsou ZDE

Průběžný žebříček po 5. turnaji je ZDE

 

SEZNAM VŠECH ČLÁNKŮ