TEKUZA

Tenisové kurty Staré Město

BURČÁKOVÝ TURNAJ SE SORY

2018-09-15


Celkem 15 deblových dvojic se sešlo, jako každoročně týden po slavnostech vína na tradičním burčákovém turnaji na tenisových kurtech Širůch ve Starém Městě. Sponzorem turnaje byla firma YONEX. Hrálo se ve třech skupinách po pěti párech, přičemž do finálového pavouka postupovali všichni zúčastnění.

Z výhry ve skupině a také celkového vítězství se nakonec po zásluze radovala prostějovská dvojice Reichstadter/Omachlík, která v pěkném finále porazila "narychlo" sestavený pár pořadateli Šilhánek/Rakušan 6:4. "Škoda, mohli jsme i vyhrát, za stavu 4:3 jsme měli několik brejkbolů, ale neproměnili jsme žádný z nich a závěr patřil soupeřům..." poznamenal Michal Šilhánek. "Ale i tak jsem spokojený, vždyť v prvním zápase si můj parťák a bratr v jedné osobě přivodil svalové zranění a vypadalo to, že pojedu domů, ale Karel mi operativně sehnal náhradního parťáka a mohl jsem si tak zahrát..." dodal Michal.

Přijet zavzpomínat na svá bývalá úspěšná tenisová léta na Tekuze přijel ze Zlína Martin Kostelecký a uhrané semifinále se svým parťákem Honzou Mrňkou bral jako úspěch vzhledem k tomu, že pracovní a rodinné povinnosti mu už nedovolí hrávat tak jako dříve... "Jako jediní jsme porazili vítěze a ač nám v semifinále oplatili porážku ze základní skupiny, tak odjíždíme spokojeni, víc jsme nečekali. Hlavně jsem zavzpomínal na doby nedávno minulé a musím říct, že se tady za ty léta nic nezměnilo - vše funguje na výbornou, skvělá atmosféra..., na příští rok si dávám závazek jezdit častěji, vždy si tady bezvadně odpočinu a dobiju baterky..." usmíval se Martin Kostelecký.

Nejlepším domácím párem byl Miloš Černý s Jardou Peprníčkem, o zábavu se navečer postarala populární staroměstská folklórrocková formace Sory - Radek Číhal a Bob Šimčík, bylo vypito 100 litrů burčáku a končilo se hodinu po půlnoci... Karel

Výsledky burčákového turnaje jsou ZDE

SEZNAM VŠECH ČLÁNKŮ