TEKUZA

Tenisové kurty Staré Město

MASTERS-MEDIUM-FINÁLE

2018-09-30


Poslední zářijový den, tuto neděli 30.9.2018, se za slunečného podzimního počasí uskutečnil na městských tenisových kurtech Širůch ve Starém Městě finálový turnaj Tekuza Masters, kategorie MEDIUM, kterého se zúčastnilo 24 nejvýše postavených hráčů na žebříčku, kteří byli rozděleni do šesti skupin, kdy vždy dva nejlepší postoupili přímo do osmifinále a třetí šel do tiebreakových oprav.

Ze skupiny č.1 si s přehledem pohlídal postup vítěz čtyřech letošních turnajů, největší favorit Ivo Lysoněk, spolu s ním šel za postupem zlínský Pavel Stuchlík, smůla potkala Tomáše Galana, kterého chytly během druhého zápasu s Filipem Milarem plotýnky a se slovy "střílí mě to do nohou, nejde to..." musel zbytek turnaje skrečovat (přejeme mu brzké uzdravení - pozn.aut.).

V silné dvojce, ze které nakonec postupovali tři hráči, zaujal zápas mezi Tondou Hanačíkem a Radkem Zmeškalem, kdy Radek vedl 5:0 a zápas přesto ztratil v poměru 5:7!

V trojce, ze které nakonec vzešla dvojice finalistů, se po prohře s Davidem Krátkým držel za hlavu Petr Unzeitig - "2x jsem měl 40:15 a já to projedu..."

Ve vyrovnané čtyřce potvrdil svůj letošní výkonnostní vzestup Petr Kegler, když porazil hned po ránu ve staroměstském derby Radima Bačíka (ten zůstal trošku za očekáváním...) a posléze také překvapil výhrou nad celkovým vítězem ročníku 2015 Vlasťou Bayerem.

Zřejmě z nejsilněji obsazené skupiny č.5 se jako jediný z nasazených hráčů nekvalifikoval mezi nejlepší šestnáctku Staňa Mozga, byť měl první dva zápasy skvěle rozehrané - s vítězem ročníku 2016 Markem Hanačíkem vedl už 5:1, neproměnil 4 mečboly a prohrál 10:12 v tiebreaku. Hned v dalším zápase vedl Staňa s Albertem Šašinkou zase 3:0 a prohrál jej 5:7... Následně po těchto dvou zklamáních dostal na cestu domů nepopulárního kanára od vítěze ročníku 2012 Michala Slezáka a tak se snažil najít aspoň nějaké pozitivum - "budu aspoň brzo doma a uděláme si s mojou nějaký pěkný výlet..." Ve stejné skupině došlo ještě k jedné zajímavé otočce, kdy Marek Hanačík zvrátil stav z 1:3 na 6:4 s Albertem Šašinkou...

Šestku si pro sebe s přehledem "uzmul" další možný z favoritů Petr Novotný ze Zlína, druhé postupové místo si v přímém souboji uhrál Renek Beinhofner před Jarou Horehleděm v poměru 6:4 ("prohrával jsem už 1:5, můj finiš byl ohromný, ale nezdařilo se..." hlásil při uklízení dvorce č.6 Jara.

V osmifinále se mmj. odehrál velmi zajímavý a sledovaný duel mezi "mladými puškami" Tondou Hanačíkem a Albertem Šašinkou - lépe nabyto měl tentokrát mladší Tonda, který tak udělal radost svému tatínkovi Markovi "dobré, mám nástupce..." spokojeně se usmíval Marek. Zklamání z brzkého vyřazení zažil v této fázi turnaje Petr Novotný, který nestačil na skvěle připraveného Jožku Vandu - "už v osmifinále s Jožkou, to byl přísný los!" smutnil Petr.

"Jooo, je to tam! Na něho jsem si nevěřil..." zařval spokojeností tentokrát už po čtvrtfinále Jožka Vanda po výhře nad Vlasťou Bayerem. Naopak zklamání si v této fázi turnaje prožil Michal Slezák, který vedl nad Davidem Krátkým 3:0 a prohrál jej 4:6 - "neuhrál jsem první podání, je to jenom sport..." dodal smířlivě.

V semifinále pokračoval ve své spanilé jízdě Jožka Vanda, který porazil nasazenou jednička Ivo Lysoňka v poměru 6:4, když prohrával 1:4 - "já se nikdy nevzdávám, Ivoša jsem porazil vůbec poprvé" zářil štěstím Jožka. Ve druhém semifinále si poradil letošní nováček turnajů David Krátký, možná trochu překvapivě s Jožkou Pilčíkem - "David byl tentokrát lepší" uznal Pepa.

A tak se šlo už za umělého osvětlení na finále, ve kterém se tedy potkali Jožka Vanda z Kudlovic, 34 let, přítelkyně, Policie ČR Zlín proti Davidovi Krátkému z Uherského Brodu (původem z Českých Budějovic), 39 let, single, majitel internetové firmy. Úvodní stříhačku o podání (papír - kámen) vyhrál sice David, ale zřejmě více věřil svému returnu než servisu a tak šel na podání Jožka... Tady je statistika utkání: Jožka/David -  esa a přímé body ze servisu 2/2, dvojchyby 1/3, vítězné forhendy 2/8, nevynucené chyby forhend 3/14, vítězné bekhendy 3/0, nevynucené chyby bekhend 5/6, vítězné voleje a smeče 1/1, zkažené voleje a smeče 0/1, loby 0/1, zkažené loby 0/1, kraťase 0/1, míče celkově 33/22, doba hry 30 minut, průběh zápasu 1:0-1:1-1:2-6:2 ("Musel jsem Ti vrátit porážku ze základní skupiny" poznamenal po posledním fiftýnu Jožka směrem k Davidovi, který byl, ale se svým premiérovým ročníkem na turnajích spokojený - "Být hned prvním rokem ve finále, toho si cením, je zde spousta výborných kluků, s kterými jsem si dobře zahrál a už se těším na zimní sérii..." dodal David. Velký DEN tedy slaví možná ještě teď se štamprlkou slivovičky v ruce Jožka Vanda z Kudlovic, u kterého platí to stejné jako jsem psal minulý rok o vítězi Michalu Prusenovském, že si pamatuji, když před deseti lety začal chodit na turnaje Tekuza a sám pro sebe jsem si říkal, že jej čeká ještě spousta práce a hodin na kurtu, než z něj bude VÍTĚZ... Dnes se tak stalo a tak ještě jednou VELKÁ GRATULACE, Jožko!

Připomínám, že první turnaj zimní série Tekuza Medium se uskuteční v sobotu 10.11.2018 a mám na něj již 12 přihlášených (maximum je 20 hráčů), takže pokud chcete, můžete už teď volat na můj tel. 603155554. Ať sa daří! Karel

Výsledky FINÁLE MASTERS-MEDIUM jsou ZDE

SEZNAM VŠECH ČLÁNKŮ