TEKUZA

Tenisové kurty Staré Město

TEKUZA WINTER-MEDIUM-FINÁLE

2019-03-09


Zaslouženým vítězem letošní zimní tenisové série TEKUZA WINTER MASTERS, kategorie MEDIUM, se stal Michal Straka ze Žeravic, který jako nasazená trojka během sobotního celodenního klání v tenis.hale v Mařaticích neokusil ani jednou hořkost porážky. "Jsem hrozně rád, že se mi podařilo zopakovat předloňské celkové vítězství. Je zajímavé, že během sezony se dokážu dostat do finále jednotlivých turnajů, ale výhru slavím vždy na tom nejdůležitějším - finálovém. Nejvíce mě během celého turnaje potrápil asi Radek Hanačík, kterého jsem udolal až v tiebreaku, ale skvěle jsem si dnes zahrál i s dalšími kluky - Petrem Veleckým, Petrem Unzeitigem, Staňou Mozgou v semifinále a ve finále i Jožkou Pilčíkem, se všemi se mi povedlo zlomit zápasy na svou stranu až v závěru. Ale proto na TEKUZU rád jezdím..." usmíval se Michal.

Překvapením dne bylo čtvrtfinále Petra Unzeitiga, který zraje jako víno. Z favoritů chyběli kvůli rodinným povinnostem Michal Prusenovský a Ondra Javor díky zranění nohy (přejeme brzké uzdravení!). Nachlazení tentokrát omezilo výkon jednoho z favoritů - Milana Miklase. "Už včera jsem přemýšlel, jestli nemám účast na turnaji zrušit, bolelo mě v krku, ale trošku pomohla slivovička. Jenže po dohrání základní skupiny jsem měl opět "knedlu" v krku, chtěl jsem skrečova t, jenže srdce zvítězilo nad rozumem a tak jsem pokračoval v turnaji dále, dokonce jsem v osmifinále porazil pro mě neoblíbeného soupeře Petra Lukeše. Ve čtvrtfinále proti Staňovi Mozgovi mi ale v závěru už došly síly, škoda. Ale Staňa se hrozně zlepšil a je jedním z objevů zimy."

Ani tradiční předzápasová cigaretka nepomohla ve zlínském čtvrtfinálovém derby Petru Novotnému alias Juan-Martinovi del Potrovi, jak se sám s nadsázkou představuje do telefonu, proti jako vždy výborně hrajícímu Jožkovi Pilčíkovi. Ten pak v semifinále vyřadil dalšího z možných favoritů Davida Krátkého.

A jak vypadal finálový souboj mezi Jožkou Pilčíkem a Michalem Strakou? Už dopředu bylo jasné, že vyhraje někdo v zeleném tričku, protože oba dva v něm do finále nastoupili... Úvodní losovačku o servis vyhrál Jožka Pilčík a mohlo se jít na to... Tady je statistika utkání: Jožka/Michal -  esa 2/3, přímé body ze servisu 5/6, dvojchyby 3/0, vítězné forhendy 2/5, nevynucené chyby forhend 2/4, vítězné bekhendy 1/2, nevynucené chyby bekhend 6/3, vítězné voleje a smeče 1/0, zkažené voleje a smeče 1/0, kraťase 2/1, míče celkově 20/29, doba hry 30 minut, průběh zápasu 1:0,1:1,2:1,2:2,3:2,3:3,4:3,4:6.

Ještě jednou tedy obrovská gratulace Michalovi Strakovi! A velké poděkování patří také Jirkovi Sládkovi, respektive firmě HAMÉ, za dárkové koše plné dobrot pro čtyři nejlepší hráče! Ať sa daří a uvidíme se na jaro... Karel

Výsledky finálového turnaje MASTERS jsou ZDE

 

SEZNAM VŠECH ČLÁNKŮ