TEKUZA

Tenisové kurty Staré Město

2.TEKUZA-MEDIUM-VYHRÁL KRÁTKÝ

2019-05-25


V sobotu 25.5.2019 proběhl na městských antukových kurtech Širůch ve Starém Městě druhý turnaj tenisové série TEKUZA SUMMER MEDIUM 2019. Tohoto turnaje se zúčastnilo 25 hráčů, rozdělených do 4 čtyřčlenných a 3 trojčlenných skupin.

Nejen v nich, ale v průběhu celého dne probíhaly vyrovnané a dlouhé zápasy, které jsou pro kategorii Medium charakteristické - jako např. zápas Petra Unzeitiga s Davidem Krátkým, který Petr ztratil v poměru 4:6 ("Jsem ho brejknul, byl jsem nahoře, ale neustál jsem to... Hlava, pořád ta hlava... Ale to přijde!" vyznal se po prohře Petr). "Půl roku ležím, 4:1 vedu, ještě 6:5, pak jsem začal funět jak lokomotiva, došla mi pára..." zhodnotil prohraný zápas s Tomášem Frydrychem jeden ze starších účastníků turnaje René Beinhofner. Další Fridrich, tentokrát Zdeněk, zase po neúspěšném odehrátí základní skupiny odjížděl bavit lidi a rozdávat radost do Uh. Brodu na scuk ze školy, kde jako klávesák, kytarista a zpěvák v jedné osobě, jak sám vtipně uvedl - "Jedu na akci, kde budu vyhrávat..." :-). Dalším dlouhým soubojem byl zápas Jary Horehleďa s Michalem Prusenovským, kdy Michal odvracel 3 mečboly, aby nakonec vyhrál v tiebreaku ("Sáhl jsem si až na dno, ale i když jsem nakonec prohrál, až na tiebreak mám dobrý pocit..." řekl po zápase Jara).

Turnaj dospěl kolem 19 hod. do svého finále, ve kterém se potkali vítěz prvního letošního turnaje David Krátký a Vlasťa Bayer, který se po ne úplně dobře zvládnuté základní skupině musel "prokousat" turnajem přes dodatečnou kvalifikaci. Po výhře v poměru 6:3 se nakonec podruhé letos radoval z turnajového vítězství David Krátký z Uherského Brodu ("Ty vole, v životě jsem nevyhrál žádný turnaj a teď dva, chápeš to...?" nechápal David). A co na to poražený finalista Vlasťa Bayer? "Hrál moc pěkně, měl pevnou ruku." Ještě jednou tedy gratulace Davidovi Krátkému k vítěznému doublu!

Turnaj sponzorovala již počtvrté staroměstská firma Pastell zabývající se hydroizolacemi staveb, rodinných domů, výrobních a skladových hal, které děkujeme, především pak zprostředkovateli a účastníkovi turnajů Zdeňku Gallasovi. Další turnaj kategorie Medium se odehraje v sobotu 8.6. a hlásit se na něj můžete kdykoliv na tel. 603155554, aktuelně mám 6 přihlášených. Ať sa Vám daří! Karel

Výsledky 2. turnaje jsou ZDE

Průběžný žebříček po 2. turnaji je ZDE

 

SEZNAM VŠECH ČLÁNKŮ