TEKUZA

Tenisové kurty Staré Město

6.TEKUZA-MEDIUM-VYHRÁL MIKLAS

2019-07-27


Na celý víkend se protáhl již šestý letošní turnaj tenisové série Tekuza Masters, kategorie MEDIUM, který proběhl na kvalitně připravených městských dvorcích ve St. Městě na Širůchu. Soutěže se zúčastnilo 27 hráčů, kteří byli rozděleni do 7 základních skupin, ze kterých postoupilo 16 nejlepších do osmifinálového vyřazovacího pavouka.

Všichni nasazení hráči dle žebříčku splnili svou povinnost i potvrdili formu a vyhráli své skupiny, ač někteří s většími či menšími problémy - své zápasy v této fázi turnaje otáčeli, jak Milan Miklas v souboji s nestárnoucím Zdeňkem Gallasem, kdy Zdeněk vedl 5:3 a 30:0 a chyběly mu tak 2 míče možná od životní výhry...("Já totiž neumím hrát proti nízkým a krátkým míčům, ale pak jsem dal prase a lajnu a zápas jsem tak se štěstím zlomil ve svůj prospěch..." zhodnotil zápas Milan), tak Radek Šimon, který zase otáčel nepříznivý stav 1:4 s Jirkou Sládkem. Po devíti letech se na "místo činu" vrátil Radim Hodulík, který se už vrhl na golfovou kariéru, ale protože měl volný víkend a chtěl zavzpomínat na "staré dobré časy", přijel se svým kamarádem Michalem Pěrkou užít pěkný den. Radim se vždy uměl radovat i z maličkostí a to potvrdil i tentokrát - po prohraném zápase v poměru 3:6 s Jirkou Sládkem zářil spokojeností a výsledek okomentoval slovy: "To se mi nestalo minimálně 10 let, že jsem uhrál 3 gamy..." :-) Výhra na baru šla tentokrát za ním a na závěr dne si ještě střihl aktuální hitovku s Karlem Gottem a Charlotte Ellou Gottovou Srdce nehasnou. Zbývalo jen pár gamů k dohrání ve třech posledních zápasech základních skupin, když se najednou zatáhlo a zbytek sobotního odpoledne si pro sebe uzmul Mrakomor (silný déšť a průtrž). Tento "unterwassermann" tedy odložil zbylý program turnaje až na nedělní dopoledne, kdy si svůj víkendový program bylo schopno upravit dvanáct ze šestnácti postoupivších hráčů (P.S. Mrakomor samozřejmě dostal za sobotní extempore doživotní červenou kartu na všechny rekreační tekuzácké turnaje, bylo totiž dodatečně zjištěno, že ještě loni hrál závodně první ligu za 1.TC Nečas...:-)

Začátek nedělního programu byl hodně krutý především pro nivnického Davida Bulejka, který vedl v zápase se Staňou Mozgou doslova o parník 5:1 a 40:15 a měl lehký volej na síti, kdy byl soupeř mimo kurt. "Jenže David lehký volej poslal do autu a pak jsem zápas otočil! Bylo mě ho aj líto..." omlouval se Staňa. V semifinále došlo k dalšímu velkému zvratu v zápase mezi Jožkou Pilčíkem a Milanem Miklasem, když Jožka vstoupil lépe do zápasu a vedl rychle 3:0, následně měl dva mečboly za stavu 5:2, ale zápas ztratil v tiebreaku! Ve finále si Milan Miklas poradil i s "fantomem" této sezony Davidem Krátkým v poměru 6:2. "Ten tenis je fakt nevyzpytatelný, celý den hraju jak bůh a finále pak jak idiot, netrefil jsem pořádně míček...!" nešetřil svou finálovou hru David. "Po sobotním přerušení jsem dojel turnaj vyhrát, vždyť kdy, když ne dnes, když mi v osmifinále a čtvrtfinále soupeři museli vzdát kvůli rodinným a pracovním povinnostem... Pošetřil jsem tak síly, které se mi hodily... Ale semifinále jsem neodehrál vůbec dobře, připadal jsem si jak v kategorii easy! Finále už bylo z mé strany v pořádku, jsem opravdu šťastný! Přitom jsem si musel nedělní dohrávku prosadit doma, jako Ludánek fotbal v legendární komedii Ecce homo Homolka .-) Šel jsem na to chytře, v sobotu po příjezdu domů jsem si hned mezi dveřmi domova naoko nahlas zanadával, že jsem si zapomněl věci na převlečení na kurtech ve Staráku a že tam tedy zítra pro ně musím zajet. Moje manželka má, ale smysl pro humor, ač mě "prokoukla", pustila mě k nedělní dohrávce... Vítězství patří tedy jí!" rozvykládal se po finále Milan.

Sponzorem turnaje byl Petr Poschl, který zajistil reklamní předměty od firmy CZUB. Další turnaj kategorie MEDIUM, na který je aktuálně přihlášených 5 hráčů, se uskuteční v sobotu 10.8.2019 a Vy se na něj můžete prezentovat už nyní na tel. 603155554. Ať sa daří! Karel

Výsledky 6. turnaje jsou ZDE

Průběžný žebříček po 6. turnaji je ZDE

SEZNAM VŠECH ČLÁNKŮ