TEKUZA

Tenisové kurty Staré Město

7.TEKUZA-MEDIUM-VYHRÁL M.GALÁŘ

2019-08-10


V sobotu 10.8.2019 se odehrál za krásného letního počasí na městských tenisových kurtech Širůch ve St. Městě již sedmý letošní turnaj oblíbené tenisové série Tekuza Masters, kategorie MEDIUM. Turnaje se zúčastnilo 36 hráčů, kteří byli rozděleni do 9 základních skupin po čtyřech, ze kterých postupovali do osmifinálového vyřazovacího pavouka vždy vítězové a také sedm nejlepších hráčů ze druhých míst.

Turnaj byl velmi silně obsazený, vždyť se jej zúčastnilo 10! z 12 nejvýše nasazených hráčů dle aktuálního žebříčku! Drtivá většina nasazených hráčů také potvrdila svou formu, když 8 z 9 nasazených hráčů postoupilo ze skupiny, nedařilo se tentokrát jen Pavlovi Stuchlíkovi, který "pohořel" na Petru Dleštíkovi, který se tak po letech vrátil do seriálu, a také na Filipu Milarovi, který se zřejmě rozhodl změnit přístup nejen k tenisu, přidal ke svému tenisovému umu více zodpovědnosti a výsledky se pomalu ale jistě začínají dostavovat (playeři jako Pavel Stuchlík a Ondra Javor se na této výkonnostní úrovni určitě neporážejí každý den...). Byla samozřejmě k vidění spousta dlouhých zápasů - přes hodinu na kurtu strávili mmj. Petr Novotný s Markem Havlíčkem, kdy Petr proměnil až osmý mečbol. Zajímavý zápas se odehrál také mezi Petrem Poschlem a nováčkem Pavlem Krutilem, kdy Petr neproměnil še st mečbolů a prohrál zápas v tiebreaku, podobné deja vu zažil s dalším novicem Michalem Bernátem, kdy také prohrál v poměru 6:7...

Povedený turnaj odehráli Zbyněk Růčka, který jako jeden ze dvou nenasazených postoupil až do čtvrtfinále (v osmifinále vyřadil po urputném boji a otočce v závěru Radka Šimona) a především Milan Galář z Nivnice, který těsně po 21 hodině večerní slavil pod umělými reflektory svůj první zasloužený triumf, když si už za deště poradil v semifinálovém super TB s vítězem červencového turnaje Milanem Miklasem z Luhačovic a ve finále pak i s červnovým vítězem Jožkou Pilčíkem ze Zlína!

Během dne bylo odehráno celkem 69 zápasů, turnaj byl sponzorovaný americkou nadnárodní korporací KFC (Kentucky Fried Chicken)  zabývající se prodejem rychlého občerstvení, zvláště pak smaženým kuřecím masem v různých podobách, která v Česku působí už 25 let.

Ještě jednou gratulace k VELKÉMU DNI Milanovi Galářovi a to nejen k výkonu, ale také k jeho přítelkyni, která jej po celý den podporovala a to za každého počasí, tedy i za deště a bez deštníku... (P. S. Jednou mi dobrý kamarád říkal, že dobrou "babu" poznáš podle toho, že když ji vezmeš na výlet do kopců a po několikahodinové túře vyjdete na vrchol a ona neremcá a na kopci s úsměvem řekne "To je nádherný výhled - zážitek..." a dá Vám pusu, tak že ta žena stojí za to... A takhle nějak to určitě musel cítit po turnaji určitě i Milan...:-). Ať sa daří! Karel

Výsledky 7. turnaje jsou ZDE

Průběžný žebříček po 7. turnaji je ZDE

 

SEZNAM VŠECH ČLÁNKŮ