TEKUZA

Tenisové kurty Staré Město

3.TEKUZA-HARD-VYHRÁL A.VACULÍK

2019-08-31


Třetím turnajem, který rozhodl o postupujících do finálové šestnáctky, pokračovala oblíbená Tekuza Masters, kategorie HARD. Velké vedro tentokrát přilákalo jen 12 hráčů, kteří byli rozděleni do tří skupin po čtyřech, kde se rozehrávali na finálového vyřazovacího pavouka, protože postupovali všichni zúčastnění.

Ze základních skupin se jasně nejlépe prezentoval Honza Korec ze Zlína, který v přetěžké skupině s Marcelem Bryškou, Pavlem Žemlou a Markem Lorencem ztratil ve třech zápasech pouhé 2 gamy a nadělil dva papouchy! Pěkný a dlouhý zápas sehráli na kurtu č.6 Pavel Žemla s Marcelem Bryškou, když Pavel vedl 5:3 a měl mečbol, Marcel jej odvrátil překvapivým podáním spodem ve stylu ála Kyrgios a zápas později otočil na konečných 7:5 ve svůj prospěch. Skupinu 3 opanoval Břeťa Dleštík, i když především s "médiářem" Radkem Hanačíkem se hooodně zapotil, když prohrával 3:5 a odvracel mečbol. Následně si, ale Břeťa s přehledem pohlídal derby zápas s tréninkovým parťákem Pavlem Budíkem, kterého slova "Začínáme!" za stavu 1:4 vyzněla úplně do ztracena...

Z osmifinále byl nejnapínavější špíl mezi Lukášem Rakušanem a Pavlem Žemlou, který nezachytil úvod zápasu a prohrával 1:4 a 2:5, nicméně ukázal bojovné srdce a dotáhl na 5:5, nicméně závěr zvládl přeci jen lépe Lukáš. V dalším osmifinálovém zápase trápil půl zápasu Radek Hanačík Marka Mojaka, vedl o break, ale Marek pak zařadil vyšší rychlostní stupeň a zápas šel za ním.

Čtvrtfinále překvapivě nezvládl suverén základních skupin Honza Korec, když si jej taktickou hrou pohlídal zkušený Marek Mojak. Honza si potvrdil, že nastupovat v roli outsidera a nebo favorita je hodně odlišné... I tak, ale Honza zanechal ze své hry výborný dojem a při finálovém turnaji na konci září s ním určitě všichni favorité musejí počítat...!

Semifinálový zápas se svým spytihněvským kamarádem Alešem Vaculíkem byl nucen skrečovat asi největší favorit Marcel Bryška, kterému nebylo po většinu dne v horkém počasí dobře na duši... "Minule, při tréninkovém zápase, mě málem trefil blesk a dneska málem šlak!" ...vyjádřil se k odstoupení s malou dávkou nadsázky při vzpomínce na Jirku Gajzura...Marcel. Ve druhém semifinále potvrdil své aktuální nasazení jedničky Lukáš Rakušan, který si poradil s Markem Mojakem.

Finálový zápas mezi Alešem Vaculíkem a Lukášem Rakušanem byl dlouho vyrovnaný, v závěrečném gamu ale pomohly Alešovi dvě prasátka k breaku a výhře v poměru 6:4. "Vyhrál vyvolený a Spytihněv..." popřál po vítězství Marcel Bryška svému parťákovi Alešovi Vaculíkovi. Ať sa daří! Karel

Výsledky 3. turnaje HARD jsou ZDE

Konečný žebříček po 3. turnaji je ZDE

SEZNAM VŠECH ČLÁNKŮ