TEKUZA

Tenisové kurty Staré Město

9.TEKUZA-MEDIUM-VYHRÁL J.VANDA

2019-09-15


Tuto neděli 15.9. proběhl na městských tenisových kurtech Širůch ve St. Městě, za účasti 23 hráčů, kvůli nepřízni počasí dvakrát odvolaný tenisový turnaj Tekuza - kategorie MEDIUM. Byl to již devátý letošní turnaj, který rozhodl o konečné podobě celkového žebříčku a tím pádem i finálového Masters pro 24 nejlepších, který se uskuteční již příští týden v sobotu 21.9.2019.

Základní skupiny se obešly bez nějakých větších překvapení, když dále postoupili všichni nasazení hráči z první pozice a tím jen potvrdili svou formu před blížícím se finále letošního ročníku. Nejzajímavějším zápasem osmifinále byl asi zápas mezi Staňou Mozgou a Michalem Možnarem, kdy Staňa neudržel vedení 5:1 a odcházel domů naštvaný sám na sebe za prohru 5:7. Pěkný výsledek uhrál Zdeněk Gallas, když v této fázi turnaje udolal 6:4 Rasťu Fajtha a postoupil do čtvrtfinále. Ale jasně největším překvapením dne byla semifinálová porážka Davida Krátkého s Radkem Šimonem 2:6, když se David přizpůsobil variabilní Radkově hře místo aby sám diktoval tempo... "Je to moje jasně největší vítězství v tenise, jsem rád, že jsem si s Davidem mohl zahrát, je to skvělý hráč..." řekl ihned po zápase Radek.

A ve finále na něj čekal další tvrdý oříšek k rozlousknutí, Jožka Vanda, který zvládl těžký semifinálový zápas s Ivo Lysoňkem v poměru 7:5. A Jožka vstoupil do zápasu jako uragán, když šel rychle do vedení 3:0 a 4:1, Radek si své první finále, ale nakonec skvěle užil, když zabojoval a otočil na 5:4 a už se zdálo, že zápas dotáhne... Jožka ale v závěru přeci jen zúročil své zkušenosti a zápas "ubojoval" 7:5 ve svůj prospěch. "Radek mě překvapil, dosud jsem jej porážel 6:1, ale tento rok udělal obrovský pokrok a dnes jen potvrdil, že může v kategorii medium porazit kohokoliv..." chválil po finále vítězný Jožka.

Dodejme, že celkovým vítězem základní části se stal David Krátký z Uh. Brodu, který převzal po turnaji pohár. 

P.S. Finálový turnaj Masters kategorie MEDIUM pro 24 nejlepších hráčů se odehraje už tuto sobotu a Vy, všichni kvalifikovaní podle žebříčku, se na něj už můžete hlásit na tel. 603155554. Karel

Výsledky 9. turnaje jsou ZDE

Konečný žebříček po 9. turnaji je ZDE

 

David Krátký - vítěz základní části TEKUZA MASTERS - MEDIUM 2019

David Krátký - vítěz základní části TEKUZA MASTERS - MEDIUM 2019

SEZNAM VŠECH ČLÁNKŮ