TEKUZA

Tenisové kurty Staré Město

MASTERS-MEDIUM-FINÁLE

2019-09-21


Babí léto přivítalo tuto sobotu 21.9.2019 nejlepších 24 hráčů na žebříčku Tekuza Masters - kategorie MEDIUM. Sice se jako vždy sešlo pár omluvenek - Zdeněk Gallas vdával dceru, Petr Lukeš pořádal ve Vracově jako předseda tamního oddílu burčákový turnaj, Milan Galář silné nachlazení..., ale i tak se sešla téměř celá "médiová" špička a vyhrát tento velmi kvalitně obsazený turnaj mohlo určitě minimálně deset hráčů! A během celého dne to playeři svým zaujetím pro hru s názvem "tenis" jen potvrzovali...

Z šesti základních skupin postupovali vždy dva nejlepší a kluci ze třetích míst šli do opravných kvalifikací. Ve skupině 1 si postup z prvního místa na konec vydřel největší favorit a vítěz základní části David Krátký, který si postupně poradil s Jirkou Sládkem (ten dostal na poslední chvíli volnou kartu od pořadatele) po boji v poměru 7:5, následně pak prohrával celý zápas s Davidem Bulejkem a také s Pavlem Stuchlíkem, oba zápasy ale zvládl v tiebreacích a odvrácených mečbolech (proti Pavlu Stuchlíkovi jich odvrátil dokonce osum!). David na sobě během této sezony neskutečně zapracoval, shodil 15 kilogramů a po dvorcích letos doslova lítá. V silné skupině 2 se sešli čtyři výborní hráči - obhájce titulu Jožka Vanda, ale bohužel musel po odehrátí skupiny další průběh skrečovat kvůli pohřbu strýce a herně se dle jeho slov turnaj příliš nepovedl Michalovi Prusenovskému. Tím pádem z této vyrovnané skupiny brali postup Petr Libra a Vojta Hyrák. Ve trojce se trochu překvapivou výhrou nad Jožkou Pilčíkem zaskvěl Staňa Mozga, Petr Poschl si pak v zápase o dodatečnou kvalifikaci poradil s Rasťou Fajthem. Rasťo ale tentokrát odjížděl ze Slovácka zpět na Slovensko spokojený - "Dnes som ale hral dobre...". Ve čtverce potvrdil výbornou přípravu na turnaj Petr Kegler, který nadělil svým soupeřům dvě klece. Jeden z favoritů Ivo Lysoněk ale nechal opeřence rychle odletět neznámo kam a pohlídal si druhé postupové místo. V úplně nejsilnější skupině 5, ze které vzešli nakonec tři semifinalisté, bral "Černého Petra" Michal Možnar. V zamotané šestce rozhodoval při stejném počtu výher jeden gam, který poslal dále Vlasťu Bayera a Jardu Horehleďa. Radek Šimon se tentokrát v kontextu s finálovým večerem z minulého týdne jevil jako "mladý a nevyrovnaný" (musí si zřejmě ještě zvyknout nastupovat z pozice favorita...).

V osmifinále patřily k tahákům zápasy Jožky Pilčíka s Vlasťou Bayerem 6:4 a určitě i zlínské derby tréninkových parťáků Petra Novotného s Pavlem Stuchlíkem 6:4 ("Pavel letos v zápasech se mnou celkově vede, ale poslední dva zápasy jsem vždy po třech hodinách ubojoval já, takže jsem šel do našeho vzájemného souboje možná v lepší náladě..." řekl po zápase Petr). Taky zápas Alberta Šašinky s Petrem Librou byl dlouho vyrovnaný. ale Petr pokazil poslední gam.

Ve čtvrtfinálovém zápase Milana Miklase s Davidem Krátkým rozhodl jeden míček ve prospěch Milana, u Davida se tak potvrdila pověra, že když chceš vyhrát celkově, neměl bys sahat na "prezidentský pohár" po základní části...:-) Petr Kegler ve čtvrtfinále proti Jožkovi Pilčíkovi, ač bojoval seč mohl, nepřekročil svůj stín postupu do semifinále, tak snad příští rok...? Petr Novotný si ve vyčerpávajícím zápase nakonec poradil v dalším zápase o čtyřku se Staňou Mozgou a v posledním zápase tohoto kola se v koncovce radoval Albert Šašinka, který si poradil v poměru 6:4 s Ivo Lysoňkem.

Semifinále mezi Milanem Miklasem z Luhačovic a Jožkou Pilčíkem ze Zlína rozhodly neskutečné forhendy z ruky Milana, které Jožku doslova zničily! Ve druhém semifinále, které se hrálo už za umělého osvětlení, si v pěkném zápase lahodící oku diváků nakonec došel pro výhru Albert Šašinka z Uh. Hradiště, ale Petr Novotný ze Zlína musel i tak ze St. Města odjíždět se svou hrou spokojený.

Kolem 19 hod. tak začalo velké finále mezi Albertem Šašinkou (18 let, student, přítelkyně Sára) a Milanem Miklasem (39 let, expert na CNC stroje, ženatý, syn Milan), které sledoval kotel 11 diváků. Úvodní stříhačku vyhrál mladší Albert a vzal si servis.  Tady je statistika utkání: Albert/Milan  -   esa a přímé body ze servisu 6/1, dvojchyby 1/2, vítězné forhendy 3/17, nevynucené chyby forhend 16/19, vítězné bekhendy 4/3, nevynucené chyby bekhend 6/7, vítězné voleje a smeče 2/3, zkažené voleje a smeče 1/2, loby 0/1, míče celkově 45/49, doba hry 50 minut, průběh zápasu 1:0-1:1-2:1-2:2-2:3-3:3-3:4-4:4-5:4-5:7. Albert neproměnil za stavu 5:4 jeden mečbol, Milan proměnil svůj druhý mečbol.

Tiskovka po zápase: "Zápas nebyl tak pohledný jako obě semifinále, poměrně dost jsme chybovali, moc jsem chtěl vyhrát, ale bohužel to nevyšlo..." trochu smutně řekl vícemistr Albert. A Milan? Ten volal hned po podání rukou u sítě soupeři domů manželce a synovi se slovy "Je to doma!" Ještě jednou tedy gratulace k VELKÉMU DNI Milanovi Miklasovi z Luhačovic! Turnaj sponzorovala americká nadnárodní korporace KFC (Kentucky Fried Chicken)  zabývající se prodejem rychlého občerstvení, zvláště pak smaženým kuřecím masem v různých podobách, která v Česku působí už 25 let, DĚKUJEME!

P.S.: Chci osobně poděkovat všem hráčům za velmi pěkné účasti a atmosféru během celé letní sezony 2019!

P.S. Úkol pro pořadatele do příští sezony - i nadále "házet hrách na stěnu" .-) ohledně dochvilnosti hráčů nejen na úvod turnaje, ale i během obědové přestávky... Zadání pro hráče k zamyšlení - v mých očích by se hráči jako David Krátký, Jožka Vanda, Jožka Pilčík, Milan Miklas, Milan Galář, Petr Lukeš, Albert Šašinka, Vojta Hyrák a Petr Novotný měli zamyslet nad svou další účastí v turnajích Tekuza MEDIUM a orientovat se spíše na kategorii HARD, na kterou určitě mají a posunula by je určitě v tenise zase dále a výše a to i za cenu možných počátečních ne zdarů... Ať sa daří! Karel

Výsledky finálového turnaje MASTERS - MEDIUM jsou ZDE

 

Milan Miklas - vítěz finálového turnaje TEKUZA MASTERS - MEDIUM 2019

 

SEZNAM VŠECH ČLÁNKŮ