TEKUZA

Tenisové kurty Staré Město

MASTERS-HARD-FINÁLE

2019-09-28


Za účasti televize Slovácko a hodového průvodu včetně hudebního doprovodu Staroměstské kapely z hrázky se tuto sobotu 28.9.2019 odehrál finálový turnaj Tekuza Masters, kategorie HARD, kterého se zúčastnilo 16 nejlepších hráčů. Jako vždy se sešlo i pár omluvenek - Marcel Bryška "rozdával" určitě nejen tenisovou radost na turnaji ve Vídni, obhájce titulu Michal Šilhánek plnil své tenisové povinnosti na domácím turnaji v Prostějově, Aleš Vaculík dělal doma tatínka malému synovi, Filip Zimčík měl rodinnou oslavu a Pavel Pokorný se jel podívat do Pelhřimova, aby věděl, do čeho jde..., jelikož jej bolely záda a nemohl otočit krkem (pozn. jako ze scénky z komedie Vesničko má, středisková...:-). Díky těmto absencím se dostalo i na tři volné karty od pořadatele, které obdrželi Miloš Černý, Michal Koukal a Vojta Hyrák (všichni tři postoupili do čtvrtfinále a potvrdili tak oprávněnost nominace!). Každý ze jmenovaných si tradiční českou losovačkou vytáhl číslo své skupiny, aby bylo vše fér, což po telefonu NOKIA 5110 kontroloval živě advokát Liftbor Rojar .-). Turnaj tedy mohl úderem desáté ranní odstartovat a od začátku se na městských tenisových kurtech ve Staráku hrál parádní tenis! 

Ve skupině 1. potvrdil třemi výhrami svou letošní fazonu vítěz základní části Lukáš Rakušan, o druhé postupové místo se bojovalo do posledního f iftýnu a urval jej pro sebe nakonec Michal Koukal, který se na staroměstské kurty vrátil po 4 letech z pracovní a životní zkoušky v Austrálii. Trošku více se možná očekávalo od Fery Cíchy, který ráno nebyl úplně optimálně naladěný a šel do zápasu s Radkem Zmeškalem se slovy. "Těžká skupina, budu brzo doma..." Další zápasy už to byl od něj tradiční výkon plný bojovnosti a tenisové vášně, ale nějaký ten gam mu nakonec k postupu scházel. Radka Zmeškala v dalších zápasech, ale trochu limitovala bolestivá ostruha na patě, čehož bezezbytku využil Michal Koukal a v závěrečném zápase skupiny si tak zajistil kanárem postup do čtvrtfinále.

Ve dvojce ztratil pouhé dva gamy ve třech zápasech Michael Joch, který tak určitě ušetřil pár sil do pavouka..., druhé místo si v závěrečném zápase vybojoval jasnou výhrou nad Peterem Bartákem Miloš Černý, který rok nehrál tenis a věnuje se už víceméně ve svém volném čase lednímu hokeji. Trochu smutný tentokrát musel ze Širůchu odjíždět nejstarší ze zúčastněných hráčů Dalibor Novák, který především neodehrál dobře úvodní zápas s Peterem Bartákem.

Ve vyrovnané trojce nestačily Darkovi Hráčkovi k postupu ani dvě výhry a překvapivá porážka v posledním zápase základních skupin od Vojty Hyráka jej tak stála postup. "Vyhrál jsem rychle úvodní gam, kdy se Vojta vyházel a říkal jsem si, že by to mělo být dobré, ale Vojta mi to od druhého gamu začal jen nahazovat a chyboval jsem já...a už jsem se do toho do konce zápasu nedostal." svěřil se Darek. Vojta tak vyhrál jako největší looser skupinu, což bylo asi největší překvapení dne! Druhé místo nakonec šlo za Břeťou Dleštíkem, ale bylo to více než ubojované - s Jožkou Vandou prohrával už 1:4, ale nakonec rozhodly v jeho prospěch zřejmě větší zkušenosti a Jožku "přečuchtal" v tiebreaku, s Darkem Hráčkem Břeťa ale celý zápas vedl, nicméně tiebreak tentokrát nezvládl, o jeho postupu tak rozhodla výhra nad Vojtou Hyrákem hned na úvod 6:4. Břeťa si ale během základních skupin opět neodpustil nové hlášky - v zápase s Jožkou Vandou po lehce odevzdaném fiftýnu "To si děláš prdel, to je jak když ten míček vypadne z tašky..." a nebo s Darkem Hráčkem "Ty tady onanuješ hodinu a půl kvůli takovému balonu...!?" po dalším špatně zahraném balonu.

Ve čtyřce si poradil nejlépe se všemi nástrahami svých soupeřů  Martin Plášek, s ním pak slavil postup Honza Korec, který si poradil v přímém souboji o druhé postupové místo s Pavlem Budíkem. "Pavel, ale měl skvělý nástup do zápasu, vedl ještě 3:2  a 40:15, kdyby dal míček na 4:2, bylo by to pro mě všelijaké..." oddechl si po zápase Honza.

Ve čtvrtfinálových zápasech si postupy pohlídali všichni favorité a tak se šlo na semifinálové souboje, ve kterých se hrál asi nejlepší tenis za celý den. Štěstí v něm, ale nepřálo zlínským Honzovi Korecovi, který nezvládl tiebreak s Michaelem Jochem a ani nasazené jedničce Lukáši Rakušanovi, který nestačil na Martina Pláška. Při odchodu Lukáše z dvorců si ještě "vystřihl" svůj tradiční bonmot Břeťa Dleštík, v té chvíli už jen jako přihlížející divák - "Musíš se ještě zlepšit, příští rok by to na nás nestačilo...!" :-).

Ve finále tedy poměřily svoje síly a tenisový um Michael Joch z Uh. Hradiště, 42 let, ženatý, 2 děti, pojišťovací agent a Martin Plášek z Luhačovic, 43 let, svobodný,1 syn, zaměstnanec magistrátu. Úvodní los vyhrál Martin (papír-kámen) a vzal si příjem.  Tady je statistika utkání: Michael/Martin - esa a přímé body ze servisu 3/4, dvojchyby 3/4, vítězné forhendy 10/9, nevynucené chyby forhend 9/12, vítězné bekhendy 1/4, nevynucené chyby bekhend 8/14, vítězné voleje a smeče 1/0, zkažené voleje a smeče 1/1, vítězné kraťase 1/1, míče celkově 47/39, doba hry 55 minut, utkání sledovalo 15 neplatících diváků, průběh zápasu 4:0-4:1-5:1-5:4-6:4. Michael proměnil v celkový triumf až svůj pátý mečbol a nutno říct, že po fantastickém vstupu do utkání byl nakonec rád, že utkání dotáhl v desátém gamu do vítězného konce, protože Martin během druhé poloviny zápasu zlepšil hru a mocně dotahoval. Michal navíc po zápase přiznal, že už jej chytaly do rukou trochu křeče... Nicméně se svým výkonem a hrou po celý den byl spokojený - "Marcel Bryška věděl, proč nepřijel..." dodal už s úsměvem na rtu.

Turnaj byl sponzorovaný firmou Hamé, která věnovala pro 4 nejlepší hráče bohaté dárkové koše, za což děkujeme!

P.S. Skončil tak 21. ročník turnajů Tekuza a budeme se všichni určitě těšit na další životní a tenisové výzvy, uvidíme, co nám všem přinese čas... Na závěr mi dovolte ještě trochu té statistiky a rekapitulace - za 21 let provozu jsme pro Vás pod hlavičkou "TEKUZA" uspořádali mmj. 404 turnajů (z toho bylo 217 letních dvouher, 58 zimních dvouher, 67 letních deblů, 3 zimní debly, 50 firemních turnajů, 9 Štamgast cupů), 80 mejdanů s živou kapelou (Sory, Kumpáni, Svatý pluk, country kapely Amalgam, revival Michala Tučného, Kalíšek, Štrůdl, písničkář Ziggy Horváth, Mix Band, bratři Kurovi, Frisk, diskotéka s DJ Jerry, cimbálová muzika Bálešáci..., 7 zájezdů na exkurze do pivovarů Janáček a Hrádek, 2 výlety na lyžovačku na Kyčerku, 5 hodových fotbálků s dětmi, 5 zabijaček...  Ať sa daří! Karel

Výsledky finále MASTERS - HARD jsou ZDE

 

Michael Joch - vítěz finálového turnaje TEKUZA MASTERS - HARD 2019

SEZNAM VŠECH ČLÁNKŮ