TEKUZA

Tenisové kurty Staré Město

1.TEKUZA WINTER-MEDIUM

2019-10-26


Ranní mlha přivítala účastníky prvního turnaje Tekuza winter, kategorie MEDIUM, kterého se zúčastnilo na "letních" tenisových kurtech na Širůchu 26 hráčů. Kolem 11 hod. se mlha rozplynula jako pára nad hrncem a tak si všichni zúčastnění dosytosti užívali nádherného babího léta, které bylo zřejmě malou satisfakcí za letošní chladný a deštivý květen.

Ve skupině 1 předvedl skvělou hru Petr Poschl, když ztratil ve třech zápasech jen šest gamů. Nedařilo se tentokrát Laďovi Kajšovi, kterého dlouhodobě trápí bolavá kyčel, ale chybu hledal i tak především sám v sobě a odjížděl domů se slovy "Hrál jsem jak ponocný..."

Ve dvojce ukázal svůj jasný herní profit Dominik Lukeš, který zřejmě ještě půjde dále nahoru, vždyť má vzor ve svém taťkovi, který letos mmj. vyhrál jeden z červencových turnajů (Domčovi ještě ale přeci jen chybí více trpělivosti, vyrovnanost výkonů a samozřejmě zkušenosti). Nedařilo se tentokrát překvapivému semifinalistovi z června Zbyňku Růčkovi, který zřejmě během dlouhé sezony kdesi ztratil formu.

Ve vyrovnané trojce si potvrdil svou slabinu neumění dohrávat už vyhrané zápasy Radek Hanačík (profesionální reprezentant cimbálové muziky Réva), když nejdříve nedotáhl slibně rozehraný zápas s Pavlem Stuchlíkem 4:1 a brejkbolem na 5:1 ("Jsem hrál dobře a pak jsem to chtěl dopinkat...a nedopinkal.") a následně absolvoval "dežaví" s Pavlem Krutilem, kdy vedl v tiebreaku už 6:2 ("To su celý já, zase vedu, mám mečboly a ještě to prohraju..."). Zajímavostí byla určitě doprava Pavla Krutila na turnaj, který se z Přerova vydal vlakem a následně koloběžkou na kurty, takže přijel už řádně rozcvičený. To Martin Hrňa vždy pojme turnaj stejně, ač se zrovna daří nebo ne, má zažité své rituály - po prvním zápase pět becherů a 2 pivka - a "Život je krásný...!" Jeho vítězství "na baru" tak nebylo překvapením.

Ve čtverce se zadařilo Honzovi Papírkovi a poprvé vyhrál skupinu, postup spolu s ním slavil také Zdeněk Fridrich a první výhru na turnaji bral Maxim Bachratý.

V páté skupině tahal za nejdelší provaz Jirka Dygrín z Liberce, v silné šestce potvrdily své ambice David Krátký a Petr Novotný a konečně v sedmičce překvapil výhrou nováček turnaje Dušan Máčalík ze Zlína, když zaujala především jeho 100 minut dlouhá přetahovaná s Radkem Šimonem.

Skvělý turnaj odehrál také Petr Unzeitig, který si udělal radost čtvrtfinálovou účastí, stejný výsledek se již poněkolikáté povedl také Petrovi Keglerovi, který ale zase nepřekročil "svůj stín" a opět prohrál s vítězem. Blízko semifinále byl Staňa Mozga, jenže to by musel dohrát lépe závěr zápasu s Davidem Krátkým, který mu už už seděl "na lopatě" za stavu 4:1 a 30:0.

Předlouhý derby zápas sehráli tréninkoví parťáci Pavel Stuchlík a Petr Novotný, Pavel tentokrát Petrovi oplatil porážku z předchozího turnaje. Totéž se povedlo i Davidu Krátkému v semifinálovém souboji s Radkem Šimonem, se kterým měl nevyřízené účty ze zářijového měření sil. Druhé semifinále musel bohužel skrečovat za stavu 1:3 Jirka Dygrín ve prospěch Jožky Pilčíka ("Už mě braly křeče, ale Pepa by vyhrál, byl lepší.").

Do finále tak postoupili dva největší favorité - "hardaři" Jožka Pilčík a David Krátký a z výhry se radoval Jožka. "Ten mě dal kartáč jak na hardu" odcházel do sprchy David. "Já ten hard na jaře teda zkusím!" nechal se slyšet Pepa. Jen doplním, že Pepa během celého dne ztratil v sedmi zápasech jen 8 gamů...! pozn. aut. Gratulujeme!

Turnaj se odehrál na bezvadně připravených venkovních dvorcích 24 hodin před faktickým ukončením sezony, účastníci si také pochutnali na připraveném občerstvení v podobě grilovaných kuřat.

Druhý turnaj zimní tenisové série Tekuza winter Masters, kategorie MEDIUM, proběhne už za 14 dní, tedy v sobotu 9.11.2019 v tenisové hale v Mařaticích, přihlášeno na něj je již 17 hráčů, maximální počet byl stanoven na 20, takže se na něj můžete případně hlásit na tel. 603155554. Ať sa daří! Karel, t.č. už na dovolené...:-)  (nad kurty v neděli už lítali havrani).

Výsledky 1. turnaje TEKUZA-MEDIUM WINTER jsou ZDE

Průběžný žebříček po 1. turnaji je ZDE

SEZNAM VŠECH ČLÁNKŮ