TEKUZA

Tenisové kurty Staré Město

2. TEKUZA WINTER-MEDIUM

2019-11-09


Vítězem na 2. turnaji zimní Tekuzy, kategorie MEDIUM, se stal Milan Galář a opět stejně jako v srpnu (tehdy povzbuzovala i v dešti) u toho byla jeho pohledná přítelkyně, která jej tentokrát dojela povzbudit odpoledne ve vyřazovací části turnaje. "Dopoledne jsem Milanovi pekla kuře s rýží a jako dezert čokoládový dort, které má Milan moc rád!" nechala se slyšet přítelkyně, která si takto Milana hýčká. Na oplátku Milan v její přítomnosti vždy podává téměř dokonalý výkon - posuďte sami, v základní skupině 2 prohry a 1 výhra při skóre 14:18, ve finálovém pavouku 4 výhry, žádná prohra při skóre 24:4...!

Ale pojďme pěkně popořádku - v silně obsazené skupině 1 šlo vítězství za největším favoritem turnaje Davidem Krátkým, byť prohrál jeden zápas v tiebreaku s Petrem Veleckým. Ten ale další výhru nepřidal a nakonec zachraňoval postup v dodatečné kvalifikaci. Složení skupiny si pochvaloval druhý Michal Prusenovský, pro kterého je hlavní motivací turnajů dobře si zahrát proti silným soupeřům a to se mu do puntíku splnilo...

Zřejmě trochu smutný z výsledků ve skupině 2 musel z turnaje odcházet Radek Šimon, který byl pro tento turnaj nasazený jako č.2, ale prohrál s velmi slušnými soupeři koncovky všech tří vyrovnaných zápasů. Tuhle skupinu ovládl Petr Novotný, který tak jen potvrzuje svoji o právněnou nominaci na jarní hardy.

Dopoledne fandila láska také Staňovi Mozgovi a také on se před svou milou vyšvihl k pěknému výsledku, kdy svým soupeřům vlastně nedal šanci a při skóre 18:6 opanoval skupinu 3. Po jejím odjezdu ještě zvládl souboj s Filipem Milarem, ale ve čtvrtfinále pak padl s vítězem Milanem Galářem - "Nevadí, dnes jsem hrál, ale jinak dobře, Milan byl lepší, ale já se příště vrátím a budu zase silnější" nechal se slyšet Staňa.

Ve čtyřce předvedl svůj tenisový um Radek Hanačík, který měl největší problémy s Filipem Milarem, když mu dal "udičku" 0:4. Filipa ale nakonec nepustil ani k mečbolu a vyhrál po bitvě 7:5.

Výsledkově nejvyrovnanější byla skupina 5, kdy mezi třemi hráči rozhodovala až pomocná kritéria pořadí - Zdeněk Gallas z nich ve svých 55 letech vyšel vítězně, těsně následován Honzou Papírkem a Tomášem Galanem.

Velký respekt u všech hráčů vzbudil výkon 68-letého Ladi Pavlíka, který předvedl fyzicky bezvadný výkon na úrovni padesátníka (Laďa začal hrát tenis ve svých 57 letech!).

V osmifinále padla nasazená jednička David Krátký s kvalifikantem Petrem Veleckým, který jej porazil podruhé v turnaji, což bylo velké překvapení. V této fázi turnaje se odehrál také derby zápas mezi Milanem Maršálkem z Uh. Brodu a Davidem Bulejkem z Nivnice, ve kterém měl nakonec navrch Milan, který když má den, umí zahrát opravdu dobrý tenis a je nebezpečný pro všechny soupeře. Zavzpomínat na své především halové tenisové umění dal i Ondra Javor, který zůstal až v semifinále na raketě Petra Veleckého (ten musel otáčet zápas z 2:4...).

Finálový zápas ale lépe zvládl Milan Galář v poměru 6:1 a po srpnovém vítězství na letní TEKUZE tedy vyhrál i listopadový Winter a potvrdil tak, že v této kategorii patří mezi největší favority.

Třetí turnaj zimní série se koná v sobotu 7.12. 2019 a je už momentálně vyprodaný, na čtvrtý turnaj 4.1.2020 je přihlášeno aktuelně 17 playerů, takže se případně můžete hlásit na tel. 603155554. Ať sa daří! Karel

Výsledky 2. turnaje TEKUZA-MEDIUM WINTER jsou ZDE

Průběžný žebříček po 2. turnaji je ZDE

 

Hráč - Petr Unzeitig - Dal jsem do toho zápasu celé své srdce.. :)))

 

SEZNAM VŠECH ČLÁNKŮ