TEKUZA

Tenisové kurty Staré Město

4.TEKUZA WINTER-MEDIUM

2020-01-04


V sobotu 4.1.2020 proběhl v tenisové hale v Mařaticích první turnaj TEKUZA WINTER MEDIUM v novém kalendářním roce. Tohoto turnaje se zúčastnilo 20 hráčů rozdělených do pěti skupin.

V jedničce si postup s přehledem pohlídal Staňa Mozga, který jako  nasazená jednička ztratil během tří zápasů jen 3 gamy a jen ukazuje svoje možnosti pro letní sezonu 2021 směrem ke kategorii HARD.

V silné dvojce, ze které nakonec postup slavili všichni čtyři hráči včetně Filipa Milara postoupivšího z kvalifikace, se situace trošku zamotala po trochu překvapivé výhře Petra Poschla nad Michalem Prusenovským, nicméně jasná výhra v derby Michalů nad Strakou nakonec nasazenou dvojku Prusenovského poslala do pavouka z prvního místa.

Skupina číslo 3 byla snad ještě "nadupanější" než dvojka a vyprodukovala nakonec oba dva finalisty - Davida Krátkého a Alberta Šašinku, nicméně také Ivo Gregůrek a Roman Zedníček předvedli svou kvalitu.

Čtverku opanoval nováček turnaje - "týnejdžr" Viktor Puk, který bude od jarní sezony hrávat už jen kategorii HARD.

Ve skupině 5 nikdo neměl nic jisté - hned po ránu téměř bezchybnou hrou nedal šanci na vítězství Marek Havlíček Radku Hanačíkovi (..."hrál jsem slušný tenis, ale Marek skvěle servíroval a také zakončoval výměny, připadal jsem si jako na turnaji kategorie HARD." chválil soupeře Radek). Jako Jekyll and Hyde se představil v turnaji nejstarší a pravidelný účastník Zdeněk Gallas (turnaj by neabsolvoval jen v případě své smrti nebo svatby jeho dcery :-). Doslova trhací kalendář si z něj udělal David Bulejko a nadělil mu kanára, což nenechalo klidným Zdeňka, který poprvé po 15 letech hraní tenisu zlomil v návalu emocí raketu ("David 4x trefil lajnu a pak ještě zahrál prase na lajnu, tož nerozstřískej ju!" ...už s úsměvem okomentoval Zdeněk). V dalším zápase, ale Zdenda předvedl bojovný výkon a překvapivě si poradil s Markem Havlíčkem! Jeho závěrečné vítězné "Vámos!" bylo všeříkající...

Z osmifinále si své postupy pohlídali všichni papíroví favorité, ve čtvrtfinále oplatil porážku z podzimního semifinále na challengeru v Kněžpoli Martin Hrňa Michalovi Prusenovskému ("Na Martinovi byla vidět velká touha po odplatě..." okomentoval po zápase Michal).

V semifinále odehráli supr zápas David Krátký s Viktorem Pukem, nakonec slavila úspěch Davidova zkušenost a zarputilost. Ve finále, ale pak nestačil hrou ani silami na Alberta Šašinku, který jej stejně jako v základní skupině přehrál v poměru 6:1. ("Ve finále mi došel power..." řekl David). "Od začátku turnaje jsem si šel pro vítězství!" vyznal se šťastný vítěz. Velká gratulace k VELKÉMU DNI Albertovi Šašinkovi!

Další - už páté pokračování této tenisové série se uskuteční již tuto sobotu 11.1.2020. Tak uvidíme, jaké další příběhy a emoce nám přinese... Ať sa daří! Karel

Výsledky 4. turnaje jsou ZDE

Průběžný žebříček po 4. turnaji jsou ZDE

SEZNAM VŠECH ČLÁNKŮ