TEKUZA

Tenisové kurty Staré Město

5.TEKUZA WINTER-MEDIUM

2020-01-11


Pátý turnaj letošní zimní série Tekuza Masters, kategorie MEDIUM, se stal kořistí Jožky Pilčíka ze Zlína, který po cestě do finále ztratil za šest zápasů pouhých 5 gemů a z časových důvodů ve zkráceném finále si poradil s po celý den výborně hrajícím Petrem Novotným (na jeho raketě zůstali mmj. playeři jako David Krátký nebo Petr Velecký) v supertiebreaku 10:5. "Zřejmě trpím syndromem Pilčík, vždyť jsem jej snad ze 70 zápasů porazil snad jen 3x..." rozpovídal se po finále i tak spokojený poražený Petr.

Nepříjemnost v podobě úmrtí v rodině potkala těsně před turnajem vedoucího průběžného pořadí Staňu Mozgu, kterého narychlo nahradil Vojta Hyrák. A ten si ve vyrovnané skupině 1, kde si každý musel dobře zahrát, vedl velmi zdatně a víceméně Staňu dobře zastoupil. Ve dvojce a trojce si své postavení pohlídali jako zkušení matadoři David Krátký a Petr Velecký, ve čtverce neměla na růžích ustláno (dva finalisté) nasazená čtyřka Radek Hanačík, ale postup si nakonec ze třetí pozice pohlídal. Ve skupině 5 se odehrál nejdelší zápas dne mezi Filipem Milarem a Jardou Bachůrkem, šťastnější byl v tiebreaku nakonec Jarda. Jinak tuhle skupinu opanoval před bedlivými pohledy svého dědečka a aktuálního správce tenisové haly Jirky Čecha Radek Šimon.

Hned v osmifinále si překvapivě vyšlápl a oplatil tak porážku ze základní skupiny Petr Poschl na Vojtu Hyráka, k překvapením také patřila čtvrtfinálová porážka Davida Krátkého s Petrem Novotným. Tak takový byl pátý turnaj, na ten šestý se můžete těšit v sobotu 1.2. a momentálně je vyprodaný. Nicméně pro velký zájem se před finálovým turnajem 14.3. uskuteční ještě jeden nově vložený, a to sedmý turnaj, který proběhne v sobotu 7.3. a je na něj aktuelně přihlášeno 12 hráčů, takže pokud se jej chcete zúčastnit, můžete se přihlásit na mém tel.čísle 603155554. Ať sa daří! Karel

Výsledky 5. turnaje jsou ZDE

Průběžný žebříček po 5. turnaji je ZDE

 

SEZNAM VŠECH ČLÁNKŮ