TEKUZA

Tenisové kurty Staré Město

5.TEKUZA WINTER-MEDIUM

2020-01-11


Pátý turnaj letošní zimní série Tekuza Masters, kategorie MEDIUM, se stal kořistí Jožky Pilčíka ze Zlína, který po cestě do finále ztratil za šest zápasů pouhých 5 gemů a z časových důvodů ve zkráceném finále si poradil s po celý den výborně hrajícím Petrem Novotným (na jeho raketě zůstali mmj. playeři jako David Krátký nebo Petr Velecký) v supertiebreaku 10:5. "Zřejmě trpím syndromem Pilčík, vždyť jsem jej snad ze 70 zápasů porazil snad jen 3x..." rozpovídal se po finále i tak spokojený poražený Petr.

Nepříjemnost v podobě úmrtí v rodině potkala těsně před turnajem vedoucího průběžného pořadí Staňu Mozgu, kterého narychlo nahradil Vojta Hyrák. A ten si ve vyrovnané skupině 1, kde si každý musel dobře zahrát, vedl velmi zdatně a víceméně Staňu dobře zastoupil. Ve dvojce a trojce si své postavení pohlídali jako zkušení matadoři David Krátký a Petr Velecký, ve čtverce neměla na růžích ustláno (dva finalisté) nasazená čtyřka Radek Hanačík, ale postup si nakonec ze třetí pozice pohlídal. Ve skupině 5 se odehrál nejdelší zápas dne mezi Filipem Milarem a Jardou Bachůrkem, šťastnější byl v tiebreaku nakonec Jarda. Jinak tuhle skupinu opanoval před bedlivými pohledy svého dědečka a aktuálního správce tenisové haly Jirky Čecha Radek Šimon.

Hned v osmifinále si překvapivě vyšlápl a oplatil tak porážku ze základní skupiny Petr Poschl na Vojtu Hyráka, k překvapením také patřila čtvrtfinálová porážka Davida Krátkého s Petrem Novotným. Tak takový byl pátý turnaj, na ten šestý se můžete těšit v sobotu 1.2. a momentálně je vyprodaný. Nicméně pro velký zájem se před finálovým turnajem 14.3. uskuteční ještě jeden nově vložený, a to sedmý turnaj, který proběhne v sobotu 7.3. a je na něj aktuelně přihlášeno 12 hráčů, takže pokud se jej chcete zúčastnit, můžete se přihlásit na mém tel.čísle 603155554. Ať sa daří! Karel

Výsledky 5. turnaje jsou ZDE

 

SEZNAM VŠECH ČLÁNKŮ