TEKUZA

Tenisové kurty Staré Město

HAMÉ TEKUZA OPEN - ČTYŘHRY

2020-02-08


Tuto sobotu 8.2.2020 se v kamarádské atmosféře odehrál v tenisové hale Mařaticích turnaj HAMÉ TEKUZA OPEN. Zřejmě nejsilněji obsazeného turnaje za 21 let se zúčastnilo 19 deblových dvojic, které byly rozděleny pořadatelem do 4 "výkonnostních" skupin podle tzv."Karlova systému", a právě díky tomuto si všichni dobře zahráli už od prvních zápasů. A protože všechny dvojice postupovaly do finálového pavouka a hrálo se "jen" o pozice v něm, mohli všichni hrát více bez nervů a ukázat tu nejlepší hru.

Ve skupině č.1 se sešla v podstatě republiková špička amatérských hráčů v tenise a pomyslný "Prezidentský pohár" braly nasazené jedničky domácí Bryška/Vaculík. Překvapením byla určitě hra "nahoru-dolů" páru Joch/Lejsal, když nejdříve prohráli s Bryška/Vaculík 0:6, následně ale překvapili jasnou výhrou nad silnými Janíček/Kopelec 6:1.

Ve dvojce předvedli "jízdu" Franěk/Dzurec a předvedenou hrou se zařadili mezi černé koně turnaje. Velmi dobře zahráli také Šálek/Gerstberger a nejstarší dvojice Novák/Častulík. Nedařilo se tentokrát slušným deblistům a vítězům několika regionálních turnajů Peprníček/Hráček.

Skvělé představení předvedli v trojce Matuška/Mikulášek a velmi hlasitě si řekli o vyšší nasazení do příštích turnajů...

V "médiové" čtyřce se nejlepší hrou prezentovali bratranci Prusenovští. Zajímavá bitva otec/syn Lukešové vs. Omelkové šla za prvně jmenovanými.

V osmifinále předvedli oboustranně pěkný tenis Trubačík/Pokorný s Matuška/Mikulášek, kde Trubačík/Pokorný otáčeli ze stavu 2:5 na konečných 6:5. To samé si pak zopakovali v nejvyrovnanějším ze čtvtfinálových zápasů proti Šálek/Gerstberger, kdy doháněli ztrátu 3:4 s breakem. Překvapením čtvrtfinále bylo vyřazení Lejsala s Jochem Mrňkou a Němčekem (potvrdilo se, že Lejsal s Jochem jsou spíše singlisté než deblisté...). 

V prvním semifinále oplatili Janíček/Kopelec porážku ze základní skupiny páru Bryška/Vaculík a ve druhém si zkušeně pohlídali postup Trubačík s Pokorným před Mrňka/Němček.

V epickém finále, kdy si každý pár držel svůj servis (ač prostějovsko-kopřivnický pár Janíček/Kopelec měli až 8 breakbolů), došel zápas před dvaceti fandícími a povzbuzujícími diváky do tiebreakového rozuzlení, ve kterém doslova urvali výhru pro sebe domácí Michal Trubačík a Pavel Pokorný. Tím také oplatili poraženým finalistům tiebreakovou porážku ze základní skupiny. "Tak, a teď můžu jít s klidem na operaci nohy" dodal šťastný Michal Trubačík po finále. A hned doplnil - "Byl to hrozně těžký zápas, kluci měli náš respekt, ale věřili jsme, že pokud zápas dojde až do tiebreaku, že tam to urveme. Jinak bylo skoro nemožné klukům sebrat jejich servis, vždyť Kopelec podával snad rychlostí 200 km/hod..."

Děkujeme všem zúčastněným za spoluvytvoření bezvadné atmošky po celý den, kdy za všech 54 zápasů nedošlo k jediné vyhrocené situaci, potravinářské firmě HAMÉ za bohaté dárkové koše a ještě 1x VELKÁ GRATULACE MICHALOVI TRUBAČÍKOVI a PAVLOVI POKORNÉMU K VELMI CENNÉMU VÍTĚZSTVÍ! Ať sa daří! Karel

Výsledky turnaje jsou ZDE

 

VYHLÁŠENÍ NEJLEPŠÍCH PÁRŮ DEBLOVÉHO TURNAJE

 

 

 

SEZNAM VŠECH ČLÁNKŮ