TEKUZA

Tenisové kurty Staré Město

7.TEKUZA WINTER-MEDIUM

2020-03-07


Sedmým turnajem pokračovala tuto sobotu 7.3.2020 v tenisové hale v Mařaticích série zimních turnajů Tekuza Masters, kategorie MEDIUM. Tento turnaj rozhodl o konečné podobě finálové dvacítky nejlepších hráčů pro turnaj Mistrů, který se uskuteční už nadcházející víkend.

Z vítězství se nakonec po zásluze radoval luhačovický Milan Miklas, který za celý turnaj ztratil po boji jen jeden zápas a to v tiebreaku v základní skupině s největším favoritem a nasazenou jedničkou Davidem Krátkým. Ten hrál během celého dne opravdu skvělý tenis, nicméně jeho slabší chvilky využil v překvapení dne v semifinále Petr Poschl a zaznamenal tak dosud svůj TOP výsledek na turnajích. "Včera jsem byl na oslavě a zkoušel naladit správně formu dvoječkou červeného a šesti vodkama, skoro mi to tedy vyšlo dokonale, zřejmě jsem měl volnější ruku a čistší hlavu než obvykle..." usmíval se po finále poražený Petr Poschl. "Škoda, že jsem za stavu 4:5 neuhrál rozhodující míček při shodě na 5:5, tiebreak by byl otevřený, ale i tak jsem šťastný! V základní skupině mě nejvíce potrápil mladík Maxim Bachratý, prohrával jsem už 1:4 a Ondru Javora ve čtvrtfinále jsem udolal taky až v tiebreaku, turnaje jsou hodně vyrovnané a proto se jich rád účastním, o překvápka, zvraty a vzrušení není nouze. Už se těším na příští!" uzavřel Petr.

"Přijel jsem si vybojovat postup mezi nejlepší dvacítku, byl jsem před turnajem právě dvacátý, takže odjíždím spokojený a výhry v turnaji si cením i proto, že jsem si ve všech sedmi zápasech bezvadně zahrál a rozhodl je až v koncovkách. Měl jsem dnes ze zajímavosti od manželky půjčené hodinky a během celého turnaje naběhal 16,6 km, udělal 21998 kroků a spálil 1446 Kcal. Doma se ještě chystám skočit na váhu..." rozvykládal se po turnaji vítězný Milan.

Příští týden tedy budeme znát celkového zimního krále a určitě se bude nač dívat, takže i Vy, co jste se třeba nekvalifikovali, dojděte se pokud Vám vyjde čas podívat na své tenisové kamarády a vytvořit jim tak pěknou atmosféru, na kterou budou třeba v budoucnu vzpomínat... Buďte zdraví! Karel

Výsledky 7. turnaje jsou ZDE

Konečný žebříček po 7. turnaji je ZDE

SEZNAM VŠECH ČLÁNKŮ