TEKUZA

Tenisové kurty Staré Město

1TEKUZA-MEDIUM-VYHRÁL STUCHLÍK

2020-05-16


V sobotu 16.5.2020 proběhl na městských antukových kurtech Širůch ve Starém Městě první turnaj tenisové série TEKUZA SUMMER MEDIUM 2020. Turnaj pořádaný stále ještě v době nouzového stavu kvůli nemoci COVID-19 přilákal kromě 36 hráčů rozdělených do 9 čtyřčlenných skupin i celou řadu médií - televizi TVS, Rádio Impuls a Zlínský deník. 
 
Celý turnaj se odehrál na dobře připravených kurtech za krásného jarního počasí a bylo k vidění mnoho vyrovnaných soubojů a velmi kvalitní tenis i přesto, že bylo před touto sezonou přeřazeno 10 TOP hráčů této kategorie do kategorie hard. Zajímavostí také bylo mnoho zvratů v již "rozhodnutých" zápasech, buď dotažených či nedotažených... Například v zápasu mezi Karlem Kuchařem a René Beinhofnerem stav 5:0 a 40:0 téměř nic neznamenal, když René ukázal srdce bojovníka a dotáhl se na 4:5 a 40:15, Karel nakonec proměnil až 11 mečbol! Nebo v zápase Jary Horehleďa a Romana Mařáka byl stav po 10 minutách hry 0:4, Jara ale zkušeností otočil na konečných 6:4, zápas Slezáka s Jugasem měl stejný vývoj 0:4, pak ještě v tiebreaku 3:6, ale Michal Slezák vydřel vítězství 8:6 v TB. Den nahoru dolů s podporou manželky "v zádech" strávil i Petr Kegler, který během dne otáčel s Lubošem Pokludou z 2:5 a odvrácených 3 mečbolech na 7:6, ve čtvrtfinále měl naopak Petr 2 mečboly na Marka Krejčiříka za stavu 6:5, Marek ale možná i trochu s kusem štěstí (míček na pásce) odvrátil a vyhrál důležitý souboj 7:6. I tak to byl ale v podání Petra Keglera hezky strávený den stejně jako ostatních tento den slušně hrajících hráčů - např. Patrika Blažka, Radka Hanačíka a Michala Unčovského. 
 
V semifinále, které se už z velké části hrálo pod umělým osvětlením, se potkali nováček turnaje Michal Koutný z Přerova a Michal Slezák (ten se vrací po rok a půl dlouhé pauze kvůli zranění nohy) z Uherského Brodu, Koutný ale nedal soupeři moc "čuchnout" a bral vítězství v poměru 6:1, ve druhém semifinále šlo vítězství za Pavlem Stuchlíkem (Zlín) proti Marku Krejčiříkovi (UH-Jarošov) v poměru 6:3 (Marek se vyšťavil se silami ve čtvrtfi s Keglerem). 
 
Finálový souboj mezi Pavlem Stuchlíkem a Michalem Koutným se hrál bohužel jen chviličku, protože Michal jej skrečoval za stavu 0:2 z důvodu křečí v nohou, i tak ale zanechal na nováčka výborný dojem! A jak první triumf na letní TEKUZE okomentoval vítěz Pavel Stuchlík? "Dnes jsem se cítil od prvního zápasu skvěle fyzicky i psychicky, nastartovala mě i výhra nad Michalem Slezákem v základní skupině. V duchu jsem doufal, že by to dnes konečně mohlo klapnout, zatím jsem byl nejdále ve finále letní a 1x se mi podařilo vyhrát zimní TEKUZU, ale dnes se to prostě vše sešlo jak mělo... Jen škoda, že finále bylo tak krátké. Soupeře jsem sledoval ve čtvrtfinále a hrál skvěle, nezkazil ani balon a má ohromnou předvídavost. Těšil jsem se na skvělý match, ale zdraví je přednější. Takže za mě velká spokojenost. Na vegana, myslím, slušný výkon. Vždy se musím jen smát, když mě někteří lidé hecují, že jak můžu sportovat a vyhrávat, když nejím maso. Jde to a já se cítím i po turnaji plný energie." vyznal se vítěz. 
 
Turnaj sponzoroval pivovar Hrádek Slavičín, spolumajitele, sládka a účastníka našich turnajů Jary Horehleďe, díky kterému si nejlepší 4 tenisté odnesli dárkové balení ochutnávky piv - desítky Rejtín, jedenáctky Karpat, dvanáctky Horehleď, třináctky Ocelot, čtrnáctky Mladotic a polotmavé dvanáctky Lambert. Navíc každý z hráčů si ke startovnému mohl dopřát pivečko zdarma. Jarovi mockrát děkujeme! 
 
Druhý turnaj této jedinečné tenisové série proběhne ve Staráku už tuto sobotu 23.5.2020 a je na něj aktuelně již 17 přihlášených hráčů, takže pokud si najdete čas u budete mít chuť si poměřit síly s hráči Vaší výkonnostní úrovně, můžete se přihlásit už teď na mém tel.čísle 603155554. Ať sa daří a buďte zdraví! Karel
 
Výsledky 1. turnaje MEDIUM jsou ZDE
 
Průběžný žebříček po 1. turnaji je ZDE
 

SEZNAM VŠECH ČLÁNKŮ