TEKUZA

Tenisové kurty Staré Město

2.TEKUZA-MEDIUM-VYHRÁL ŠIMON

2020-05-24


V neděli 24.5.2020 proběhl na městských antukových kurtech Širůch ve Starém Městě druhý turnaj tenisové série TEKUZA SUMMER MEDIUM 2020, který během dne 3x přerušila 10-ti minutová přeháňka a hráči si tak mohli na vlastní kůži vyzkoušet tradiční "wimbledonské" počasí... Tohoto turnaje se zúčastnilo 22 hráčů rozdělených do 4 čtyřčlenných a 2 trojčlenných skupin. 

I díky nočnímu dešti a tím i pomalejším dvorcům byli mírně zvýhodněni hráči, kteří hrají spíše trpělivě zezadu a jdou do výměn - k favoritům tedy patřili např. Michal Slezák nebo Martin Tuhý. Oba dva ale neměli nic jistého ani v základní skupině, když Michal jako nasazená jednička překvapivě prohrál s Filipem Milarem (ten si pochvaloval nové boty) 4:6 a Martin se do osmifinálového pavouka prokousal až skrze dodatečnou kvalifikaci. Oba dva ale postupně zlepšili svůj výkon a uhráli pěkná semifinále. Vůbec se nedařilo Karlu Kuchařovi, který skrečoval turnaj už po dvou prohraných zápasech a se slovy: "Dnes bylo vše špatně..." nasedl do auta a vyrazil směr Zlín... Odvázaný ze svého výkonu nebyl ani Petr Kegler, kterému unikl opět slibně rozehraný zápas proti René Beinhofnerovi, když vedl 5:2 a měl 2 mečboly, zápas ale ztratil nakonec v tiebreaku. Svého soupeře Marka Krejčiříka hodně kousal mladý Vlastimil Pávek, bohužel ale nedopodával stav 5:4 a koncovku nezvládl. Celou základní skupinu skvěle hrající Petr Dleštík si vylámal zuby už v osmifinále na Honzovi Čadovi ("Málem jsem se rozbrečel, Honza trefoval jednu lajnu za druhou, jeho hra byla chirurgicky přesná" ...smutně ale uznale podotkl Petr). Zápas jako na houpačce odehrál Jara Horehleď s Milanem Maršálkem, každý chvilku tahal pilku, z 2:4 Jara otočil na 5:4 a 40:0, ale i tak si na Milana nepřišel a prohrál tiebreakové rozuzlení 6:7. Dobrou hru předváděl také Michal Možnar, leč v osmifinále narazil na Michala Slezáka, jehož hra mu dlouhodobě nesedí...

Do finále se nakonec zaslouženě probili 27-letý Radek Šimon z Uherského Hradiště a 62-letý! novinář a reportér, milovník dobré klobásky a piva, Jan Čada ze Zlína (vyřadil mmj. i nasazenou jedničku Michala Slezáka), kdy v pohledném finále měl přeci jen více sil mladší Radek Šimon, který si nejenže dal ten nejlepší dárek k narozeninám, ale jistě i potěšil jeho dědečka Jirku Čecha, legendu uherskohradišťských kurtů.

Takže ještě jednou OBROVSKÁ GRATULACE K VELKÉMU DNI, Radku! Turnaj sponzorovala již popáté staroměstská firma Pastell zabývající se hydroizolacemi staveb, rodinných domů, výrobních a skladových hal, které děkujeme, především pak zprostředkovateli a účastníkovi turnajů Zdeňku Gallasovi.

Další turnaj kategorie Medium se odehraje v sobotu 6.6. a hlásit se na něj můžete kdykoliv na tel. 603155554, aktuelně mám 6 přihlášených. Ať sa Vám daří! Karel

 
Výsledky 2. turnaje MEDIUM jsou ZDE
 
Průběžný žebříček po 2. turnaji je ZDE
 
 
Karel Zálešák s finalisty 2. turnaje TEKUZA-MEDIUM
(zleva Radek Šimon a uprostřed Honza Čada)
 

SEZNAM VŠECH ČLÁNKŮ