TEKUZA

Tenisové kurty Staré Město

3.TEKUZA-MEDI-VYHRÁL KREJČIŘÍK

2020-06-06


Za účasti 28 hráčů proběhl na městských tenisových kurtech Širůch ve Starém Městě již třetí letošní turnaj Tekuza Masters, kategorie MEDIUM. Hráči byli rozlosováni do 7 skupin po čtyřech, do turnaje se přihlásilo i několik nováčků a i díky nim byl turnaj i pro našince velmi zajímavý, protože jejich přítomnost přinesla na kurty nový, svěží vítr. 
 
Opravdu pěkný výlet na pravý břeh řeky Moravy si udělala skupinka tenisových kamarádů z Kněžpole a Bílovic vedená Martinem Hrňou, která nejenže zanechala výborný dojem na baru, ale především na kurtech (v jejich středu předvedla pěknou hru i jediná hráčka v poli - Tereza Píšťková s vyrovnanou bilancí 2 výher a 2 proher). Skupinka se navzájem povzbuzovala při každém zápase a tím pádem si de facto vytvořila téměř domácí prostředí, které zaslouženě přineslo kýžené ovoce v podobě medailového umístění - jejich nejlepší hráč pro tento den Tomáš Úlehla uhrál na premianta skvělé semifinále! 
 
Jiný semifinalista, inventář turnajů Martin Tuhý, se naopak prokousal do "semíčka" přes dodatečné kvalifikace. Finále nakonec obstarala dvojice tenisových matadorů - 41-letý Marek Krejčiřík a 43-letý Ondra Javor, kteří v napínavém finále trvajícím 45 minut ukázali přihlížejícím divákům nejen tenisový um, ale také ohromnou vůli,  bojovnost a napínavou koncovku (Marek vedl už 5:2, Ondra dotáhl na 5:5, ale závěr zvládl nakonec lépe Marek). Oba dva tak zavzpomínali na léta (ne)dávno minulá - Ondra Javor vyhrál letní "tekuzu" naposledy v srpnu 2013, od té doby se mu spíše dařilo na rychlejším koberci při zimních turnajích v hale (svůj TOP tenis předváděl v zimě roku 2017, kdy bral vítězství dokonce ve 4 turnajích!). Marek Krejčiřík vyhrál tento turnaj naposledy dokonce v září roku 2011! A jejich ohlasy po turnaji? "Škoda koncovky, dnes jsem hrál dobře, ani bojovnost mi nechyběla, každá další výhra v turnaji mi dodávala novou energii, ale nezachytil jsem úvod finále a ač jsem srovnal, Marek zvládl závěr lépe..." vyznal se i tak spokojený poražený finalista Ondra Javor. "Dnes ráno po příchodu na kurty jsem se necítil vůbec dobře, byl jsem nějaký unavený, také úvodní zápas mě nevyšel a zaslouženě jsem prohrál s Tomášem Jančou. Pak jsem si, ale možná i zvykl na nový výplet v raketě a nakonec je z toho nejcennější tenisová výhra v mé kariéře, protože první finále mi před devíti lety soupeř vzdal..." dodal jarošovják Marek Krejčiřík. A my mu ještě jednou GRATULUJEME! 
 
Další turnaj kategorie Medium se odehraje v sobotu 20.6. a hlásit se na něj můžete kdykoliv na tel. 603155554, aktuelně mám 5 přihlášených. Ať sa Vám daří! Karel 
 
Výsledky 3. turnaje MEDIUM jsou ZDE
 
Průběžný žebříček po 3. turnaji MEDIUM je ZDE
 
 
Na tenisové TEKUZE je vždycky na co koukat. Nebo, že by Karel nasadil na zápasy rozhodčí?
V každém případě je to ten nový, svěží vítr z úvodu článku, při kterém ožívají i tenisoví matadoři
(viz. turnajoví finalisté - 41-letý Marek Krejčiřík a 43-letý Ondra Javor).  Jsou to zkušenosti,
se kterými ještě mladíci neumí úplně správně pracovat. wink
 

SEZNAM VŠECH ČLÁNKŮ