TEKUZA

Tenisové kurty Staré Město

1.TEKUZA NIGHT - ČTYŘHRY

2020-06-13


Ve dvoudenní se nakonec změnil první letošní turnaj ve čtyřhrách TEKUZA NIGHT, který proběhl o tomto víkendu na městských tenisových kurtech Širůch ve Starém Městě. S pořadatelem i účastníky si totiž zle nedobře pohrála především sobotní velká průtrž mračen, která také zrušila plánovanou zábavu s československými hity 80.a 90.let v živém podání muzikanta Zdeňka Fridricha a oblíbenou grilovačku. 
 
Do dopoledního parného dne s nejistými vyhlídkami na hlášené odpolední deště si cestu na kurty našlo celkem 11 párů, které byly rozděleny do dvou výkonnostních skupin, aby si všichni dobře zahráli. Silnější skupinu vyhrála zkušená a sehraná dvojka Jarda Peprníček a Darek Hráček, kteří našli klíč k vítězství ve všech pěti zápasech, což se asi nečekalo, protože konkurence byla opravdu velká. 
 
Ve druhé skupině si bez ztráty kytičky poradili se svými soupeři otec a syn Lukešové, což bylo taky trošku překvápko, nicméně Dominik Lukeš po boku taťky Petra rok od roku tenisově roste. Pěkný výlet za vzpomínkami "mládí" si po letech na Širůch udělali zlínští švagři - Martinové - Kostelecký a Forman. Jejich výkon? Na kurtech trošku nejistý, ale na baru standartní, sebevědomá výkonnost...:-) 
 
Turnaj dospěl v sobotních 17 hod. zrovna do čtvrtfinále, když na kurtech udeřil Mrakomor s Větrníkem a pro zbytek sobotního večera a noci přeměnily kurty spíše na vodní pólo... Dohrávalo se tedy až v neděli po nutném mopování a dohozu kurtů od 11 hodin, kdy se jako obrovští srdcaři ukázali prostějovští otec a syn Kadlecovi, kteří si nenechali ujít finálového pavouka i přesto, že vážili znovu dvakrát za den 70 km vzdálenost... "Hrozně rádi sem jezdíme, ta myšlenka s rozdělením hráčů do výkonnostních skupin je vysoký marketing...!" uznale řekl Jirka. A udělali určitě dobře, protože si zahráli dva dlouhé a vyrovnané zápasy, když si ve čtvrtfinále poradili s dvojicí Novák/Častulík a v semifinálové bitvě a možná nejnapínavějším zápase turnaje podlehli v tiebreaku páru Peprníček/Hráček D., kteří pak využili příznivé "vlny" i ve finálovém souboji proti další skvělé deblové dvojici Trubačík/Vaculík. "Celý víkend jsme se v rozhodujících momentech zápasů s Darkem sešli a doplnili se, nejvíc nás potrápili v semifinále Kadlecovi, to byl opravdu pro nás všechny aktéry a diváky zápas, co musel zvedat ze sedadel! Ve finále jsme byli rozehraní, kluci měli delší přestávku, vyšel nám úvod zápasu a pak už jsme byli k nezastavení. Moc si vítězství na tomto "grandslamu" vážíme!" ...vyjádřil své pocity po odehraném posledním míčku Jarda Peprníček. 
 
Pořadatel děkuje "provianťákovi" dne Jirkovi Pučkovi a jeho ženě Petře za ochutnávku gastro-zážitků z jejich svatebního dne. Ať sa daří! Karel
 
Výsledky 1. turnaje PRIMA TEKUZA NIGHT jsou ZDE

SEZNAM VŠECH ČLÁNKŮ