TEKUZA

Tenisové kurty Staré Město

2.TEKUZA-HARD-VYHRÁL J.KOSTKA

2020-06-27


Za ranní účasti regionální televize TVS se odehrál 2. letošní turnaj Tekuza Masters, kategorie HARD, kterého se za pěkného sobotního počasí zúčastnilo 23 hráčů z celé Moravy (kromě playerů širokého okolí UH ještě ze Zlína, Olomouce, Zábřehu, Třince...). 
 
V šesti základních skupinách se bojovalo o postup a co nejlepší pozice do osmifinálového pavouka. Všech šest nasazených hráčů postoupilo dle papírových předpokladů dále, takže došlo jen na dílčí překvapení třeba v podobě vítězství "hokejky" Honzy Šenkeříka nad Michalem Šilhánkem, který už během zápasu volal - "Kde se tady ten klučina vzal? Hraje výborně...!" sklonil poklonu celkový vítěz z let 2012, 2013 a 2018. Své tradiční hecovačky si těsně před zápasem s Daliborem Novákem neodpustil Pavel Budík - "Bude to kvapík, nachystejte mu plicní ventilátor..." :-) 
 
Z přeřazených hráčů loňského "média" se tentokrát zúčastnili dva - Jožka Vanda ukořistil druhé místo ve své skupině a prohrál v osmifinále se skvělým Honzou Šenkeříkem ("S většinou kluků z hardu se dá hrát, je to jen v hlavě..." - trefně poznamenal Jožka) a Petr Lukeš, ten statečně bojoval, byť nakonec prohrál 3 vyrovnané zápasy (mmj. padl s vítězem v závěru 5:7) - "Ale příště dojedu rád zase, dobře jsem si jako vždy zahrál." 
 
V nejvyrovnanější druhé skupině, ve které se sešli všichni čtyři výborní hráči, rozhodoval každý uhraný gem - domů šel už po základní skupině nakonec Michal Koukal, ač bojoval vždy až do posledního fiftýnu - mmj. otočil z 2:5 na 7:6 proti tento den skoro bezchybnému Marku Mojakovi. Zajímavou podívanou v této skupině předvedli i dva Alešové - Vaculík a Omachlík, kteří se "tahali" o každý fiftýn hodinu a druhý jmenovaný doslova roztrhl svými bombami prvně jmenovanému výplety ve dvou raketách. "To jsem ještě nezažil, aby mi míček roztrhl výplet a proletěl jím..." nevěřícně kroutil hlavou první... "Připadal jsem si jako Oskar Blecha v seriálu Miloše Macourka a Václava Vorlíčka Létající Čestmír z roku 1993, kdy si on a jeho hamižní rodiče ukradli pro sebe zázračná semínka z planety květin a získali tak po čuchnutí ke kouzelným květinám nadpřirozené schopnosti..." zavzpomínal na své dětství Aleš Omachlík, který překvapil tentokrát svým solidním singlovým uměním (doposud jezdíval na turnaje jen jako deblista). 
 
Potvrzením své formy z dosavadního průběhu letošní sezony se obhájením čtvrtfinále prezentoval Jarda Peprníček - "Určitě mi pomohla změna zaměstnání, mám čistou hlavu a i tréninkový parťák Franta Cícha se mnou letos má co dělat." objasnil Jarda. Do finále se nakonec přes Honzu Korce a Michala Šilhánka v semifinále probojovali zlínští Martin Marušák a Honza Kostka a po vyrovnaném průběhu slavil Honza, který tak poprvé v životě Martina porazil. GRATULUJEME! 
 
Turnaj sponzorovala americká nadnárodní korporace KFC (Kentucky Fried Chicken)  zabývající se prodejem rychlého občerstvení, zvláště pak smaženým kuřecím masem v různých podobách, která v Česku působí už 26 let, DĚKUJEME! Ať sa daří! Karel 
 
Výsledky 2. turnaje HARD jsou ZDE
 
Průběžný žebříček po 2. turnaji je ZDE

SEZNAM VŠECH ČLÁNKŮ