TEKUZA

Tenisové kurty Staré Město

4.TEKUZA-MEDIUM-VYHRÁL M.TUHÝ

2020-06-28


Tuto neděli 28.6.2020 proběhl na městských tenisových kurtech Širůch ve Starém Městě odložený 4.turnaj Tekuza Masters, kategorie MEDIUM, kterého se zúčastnilo za horkého letního počasí 23 hráčů. Ti byli nejdříve rozlosováni do šesti základních skupin, ze kterých postoupilo 16 nejlepších do finálového pavouka. 
 
Roli nasazené jedničky si v základní části turnaje neomylně splnil Ondra Javor, když ztratil ve třech zápasech jen 5 gamů. Také nasazená dvojka Petr Kegler se v této části soutěže moc nezapotil a povolil svým soupeřům ještě o gem méně... To nasazená trojka Michal Unčovský se nechal zaskočit pravidelným a nejstarším účastníkem turnaje, 56-letým Zdeňkem Gallasem, který hrál jako v transu (hlasité povzbuzování "Jooo! Vámos!" se zaťatou pěstí) a podal životní výkon! Kromě Michala zvládl ještě Milana Maršálka a také Filipa Milara, všechny kolem hodiny dlouhých zápasech... Před osmifinálovou odvetou s Maršálkem prohlásil "Buď prohraju a nebo zemřu!" Po 80 minutách velké bitvy, kdy se z ochozů několikrát ozval potlesk odcházel sice poražen, ale zdráv. "Dnes jsem do toho dal vše, naběhal jsem ve 30 stupních Celsia během turnaje 12 kilometrů, tep jsem měl 115 - to hraničilo s infarktem. Ale jsem se sebou konečně vcelku spokojený, první tři turnaje mi nevyšly podle představ, byl jsem na sebe hodně nazlobený." A to nechybělo mnoho a mohl dokonce postoupit do čtvrtfinále, odvetu ze základní skupiny ale v závěru vyhroceného boje plného zvratů (1:4, 5:4, 5:6...) zvládl lépe Milan Maršálek, který proměnil až sedmý mečbol, když jeden odvracel. 
 
Radost si tento den udělal také Milan Pomkla, který poprvé slavil postup do osmifinále - "V trénincích hraji slušně, cítím, že jsem šel herně nahoru, ale v turnajích jsem měl zatím buď smůlu na los a nebo to nedala moje hlava..." poznamenal usmívající se Milan. V nejtěžší šesté skupině, ve které se sešli tři velmi slušní hráči této výkonnostní úrovně, si pro sebe zajistil nejlepší výchozí pozici do pavouka Jara Horehleď, když hlavně druhý zápas s Romanem Zedníčkem zvládl excelentně - "Nepustil jsem soupeře k nástupu..." Zajímavostí bylo nedotažení obou výborně rozehraných zápasů Michala Možnara, který vedl s Romanem Zedníčkem 6:2 a prohrál 7:9 a s Jarou Horehleděm 5:1 a prohra 5:9. Dal tak zavzpomínat na památný zápas Jany Novotné z finále Wimbledonu z roku 1993 proti Steffi Grafové, kdy vedla v rozhodující sadě 4:1 a 40:15... "Jsem asi mistrem otoček ve svůj neprospěch..." řekl Michal před dodatečnou kvalifikací, ze které se následně prokousal až do finále a vzlétnul tak jako bájný pták Fénix z popela. V osmifinále poslal domů nejvýše nasazeného Ondru Javora, ve čtvrtfinále turnaj od turnaje lepšícího se Dominika Lukeše, v semifinále Michala Kropáčka (ten jako jediný porazil během dne vítěze...) a až ve finále nestačil na Martina Tuhého, který předtím vydřel semifinále s výborně hrajícím Patrikem Blažkem 6:4. "Dnes jsem od rána cítil, že by to mohlo vyjít, už doma před odjezdem na turnaj jsem dával manželce najevo, že se vrátím až večer a s košem... A vyšlo to!" usmíval se Martin. A my jen dodejme, že během celého dne Martin nepodcenil hlavně pitný režim a během sedmi zápasů vypil 5 litrů desetistupňového točeného piva Rejtín z pivovaru Hrádek... Velká GRATULACE, Martine, ke správně stanovené taktice! :-) 
 
P.S.: Rada pro možné vítěze dalších turnajů - pokud chcete vyhrát, pohlídejte si do své části pavouka Petra Keglera, který má vždy "štěstí" na vítěze turnaje a nedaří se mu tak prolomit brány čtvrtfinále... Další turnaj kategorie MEDIUM je na pořadu v sobotu 11.7.2020 a je na něj aktuálně přihlášeno 11 hráčů, takže pokud máte zájem, můžete se již teď hlásit na mém tel. 603155554. Ať sa daří! Karel
 
Výsledky 4. turnaje MEDIUM jsou ZDE
 
Průběžný žebříček po 4. turnaji je ZDE

SEZNAM VŠECH ČLÁNKŮ