TEKUZA

Tenisové kurty Staré Město

TEKUZA - 2 TURNAJE V 1 DEN

2020-08-01


Za účasti dohromady 40 hráčů proběhly tuto sobotu 1.8.2020 na staroměstských kurtech Širůch poprvé v historii Tekuzy hned 2 turnaje v jeden den - singlové medium a deblová Tekuza night spojená s muzikou v podání kapely SEKEC a grilovačkou. Náročný program si vyžádaly několikateré odklady turnajů a zábavy v podání živých kapel z důvodu deštivých červencových víkendů. 
 
Singlový turnaj vyšel nejlépe Patriku Blažkovi (jeho herní progres za poslední rok je obdivuhodný, gratulujeme!), který si ve finále poradil i s nejvýše nasazeným Martinem Tuhým, radost z výsledku a výkonu měli i semifinalisté Staňa Mozga a David Bulejko, překvapením dne byla výhra Dominika Lukeše nad někdejším šampionem a navrátilcem Martinem Máčalem, který tak dost možná podcenil přípravu, protože výkonnost mnoha hráčů šla za poslední 2 roky strmě nahoru. 
 
Deblový turnaj se kolem druhé hodiny ranní stal kořistí Jardy Peprníčka s Michaelem Jochem, kteří mmj. ve čtvtfinálovém souboji s výbornými Omachlíkem a Reichstadterem odvraceli tři mečboly soupeřů a v pěkném finále s přehlídkou kvalitních výměn od základní čáry doplněnými výpady na síti proti páru Bryška/Procházková další dva...!!! O kvalitní úrovni turnaje se zmínil při odjezdu i několikanásobný mistr republiky v rekreačním tenise Radim Janíček, kterému na kurtech ve Staráku zatím není přáno a i tentokrát se svým parťákem Martinem Krupičkou odjížděl určitě dříve než předpokládal... - "Je to tady vždy hodně silné..." vracel se s respektem a nadějí, že příště už ceněnou trofej získá. 
 
Zajímavostí dne bylo, že maraton obou turnajů absolvovali "železní muži" Martin Tuhý a Michal Unčovský, celý den strávili na kurtech také nivničané David Bulejko, Ivo Gregůrek a Marek Boďa, kteří si nejdříve zahráli singl a posléze strávili večer na parketu s kapelou SEKEC. 
 
Nejbližší deblová Tekuza night se koná už za 14 dnů, tedy v sobotu 15.8. a rozdávat všem přítomným radost bude tentokrát místní populární folklórrocková kapela Sory. Ať sa daří! Karel 
 
Výsledky 6.turnaje MEDIUM jsou ZDE
 
Průběžný žebříček po 6. turnaji MEDIUM je ZDE
 
Výsledky turnaje čtyřher TEKUZA NIGHT jsou ZDE

SEZNAM VŠECH ČLÁNKŮ