TEKUZA

Tenisové kurty Staré Město

4.TEKUZA-HARD-VYHRÁL J.RAŠTICA

2020-08-08


V sobotu 8.8.2020 proběhl v parném letním dnu na Širůchu již čtvrtý turnaj Tekuza Masters, kategorie HARD. Z vítězství se navečer po skvělém celodenním výkonu radoval teprve 12-ti letý Honza Raštica z Uherského Hradiště, který tak již "přerostl" i kategorii hard a uzavřel tak svou cestu na amatérských turnajích Tekuza. Honza byl přitom nalosován do těžké skupiny číslo 1, ve které se sešli výborní hráči této výkonnostní úrovně - Honza Kostka (vítěz červnového turnaje), Tomáš Kovařík (celkový vítěz roku 2009) a Marcel Smetana (připomeňme mmj. jeho legendární výhru nad Marcelem Bryškou). Honza si ale se zmíněnými borci vyznávající různé herní styly poradil se ztrátou 8 gemů za 3 sety, v osmifinále si znovu připsal výhru s vítězem kvalifikace Tomem Kovaříkem z Brna, byť tentokrát po bojovné koncovce v poměru 7:5, ve čtvrtfinále proti němu nepomohla Břeťovi Dleštíkovi ani nesmírná vůle a píle, kdy jeho slova po obdrženém kanáru směrem k Honzovi "nebylo to špatné" byla více než výmluvná... Nejtěžší soupeř čekal na Honzu v semifinále v podobě Milana Smělíka, který s Honzou nejenže držel krok, ale za stavu 4:4 Honzu brejknul a sám šel za stavu 5:4 tedy dopodávat zápas. "První fiftýn desátého gemu zřejmě rozhodl zápas, dobře jsem výměnu rozehrál a poslal Honzu mimo kurt, ale vítězný míček skončil na pásce..., škoda. Tohle mě bude mrzet ještě hodně dlouho..." podotknul jinak po celý den výbornou hrou se prezentující Milan Smělík. Ve druhém semifinále sehráli bitvu Lukáš Rakušan a Marcel Smetana, nakonec šla výhra za Lukášem. Ani ten ale ve finále nestačil na rozjetého Honzu. 
 
Ztracené sebevědomí tento den našel Michal Trubačík, který se stále potýká s různými zdravotními obtížemi, ale nevzdává se a neskutečně s tím bojuje. Obrovská oddanost sportu! Klobouk dolů! Nejlepší z bývalých "médiářů" byl tentokrát Petr Lukeš, který uhrál pěkné čtvrtfinále. 
 
Tuto sobotu se na městských tenisových kurtech na Širůchu uskuteční tradiční turnaj v deblech Tekuza night s podtitulem "O nivnickú borovičku" a se zábavou v podobě vystoupení místní folklórrockové kapely Sory a grilovačkou, takže pevně věřím, že na kurtech a v hospůdce "U Kanca" to bude žít plným životem a bude vyprodáno! Ať sa daří! Karel
 
Výsledky 4. turnaje HARD jsou ZDE
 
Průběžný žebříček po 4. turnaji je ZDE

SEZNAM VŠECH ČLÁNKŮ