TEKUZA

Tenisové kurty Staré Město

5.TEKUZA-HARD-VYHRÁL M.BRYŠKA

2020-08-22


Jako v pekle si museli připadat účastníci tenisového turnaje Tekuza - kategorie HARD tuto sobotu 22.8.2020 na městských kurtech na Širůchu. Vždyť teploměr po celý den vykazoval tropické teploty, naštěstí všichni zúčastnění kvalitně doplňovali tekutiny a někteří, jako vždy odskakovali mezi zápasy na nedaleké koupaliště aspoň trochu svlažit své unavené svaly... 
 
Opět se sešla celá plejáda skvělých hráčů na republikové úrovni této kategorie, kteří jako vždy přilákali během celého dne nejednoho přihlížejícího diváka. A ti se vůbec nenudili, viděli např. velký obrat v zápase mezi Alešem Vaculíkem a Michalem Trubačíkem z 0:4, potažmo 1:5 na konečných 7:6 ve prospěch Aleše, který odvracel i 1 mečbol. Hned dva tiebreaky si v základních skupinách užil Dalibor Novák s 50-ti procentní úspěšností - s Jardou Peprníčkem jej prohrál, s Břeťou Dleštíkem jej naopak zvládl. 
 
Břeťa Dleštík se vrátil před turnajem z dovolené v Chorvatsku a vůbec se tentokrát nepotkal s formou, nicméně jako vždy neztratil nadhled a smysl pro humor a bavil přítomné svými novými hláškami. Především v zápase s Jardou Peprníčkem jich padlo hned několik - "Je tady 16 hráčů včetně mě a všichni sú lepší než já! - Byla to pěkná pohádka, je čas ji uzavřít... - Měl jsem být ženská, mám pro to všechny dispozice! - Hrát s ploutvemi na nohou a nafukovacím kruhem kolem pasu prostě nejde...!" Reakce třeba Marcela Bryšky byla pohotová - "Břeťa když jde na maškarní, jde za medium..." :-) Jen opálit se z Olomouce nepřijela jediná žena ve startovním poli Markéta Procházková, která vyhrála svou skupinu a padla až ve čtvrtfinále s letošním příjemným překvapením "hokejkou" Honzou Šenkeříkem ze Zlína. 
 
Vyrovnaný zápas se čekal ve čtvtfinále mezi vítězi jednotlivých ročníků Michalem Šilhánkem (vítěz 2012, 2013 a 2018) a Alešem Vaculíkem (2008, 2015), ale Alešovi zápas vůbec nesedl a prohrál jej 0:6 ("Ale nebylo to tak jednoznačné, navíc znám Aleše velmi dlouho a minule se mnou už ztracený zápas otočil..." - řekl po zápase Michal). Zkušenosti dojel posbírat jediný "médiář" Staňa Mozga, který si přál silnou skupinu a to se mu splnilo - "Chtěl jsem si zahrát s těmi nejlepšími a jsem rád, že los mi přál. Tenis mám rád a chci se zlepšovat, proto jsem rád za možnost zahrát si s těmi nejlepšími rekreačními hráči z celé republiky. Je to tady rychlejší, ale já se nikdy nevzdávám a příště přijdu zase!" bojovně prohlásil Staňa. 
 
Ve finále se nakonec potkali dva největší favorité - domácí Marcel Bryška a Martin Marušák ze Zlína, když už v podvečer a za začínající bouřky rozehráli zápas, který byl za stavu 5:5 přerušen kvůli začínajícím kalužím (Marcel už vedl 5:3 a měl 4 mečboly, ale Martin se bojovností vrátil do hry a srovnal). Zápas se tedy "dohrál" na baru a po vzájemné domluvě rozhodl o šťastném vítězi hod korunou ve prospěch Marcela Bryšky. 
 
Finálový turnaj Masters - kategorie HARD pro 16 nejlepších hráčů proběhne na Širůchu v sobotu 12.9.2020 a uvidíme, kdo se stane KRÁLEM tohoto 22. ročníku... Karel
 
Výsledky 5.turnaje TEKUZA-HARD jsou ZDE
 
Konečný žebříček HARD po 5. turnaji je ZDE

SEZNAM VŠECH ČLÁNKŮ