TEKUZA

Tenisové kurty Staré Město

MASTERS-HARD-FINÁLE

2020-09-12


Tuto sobotu 12.9.2020 se za slunečného počasí odehrál na městských tenisových kurtech Širůch ve Starém Městě finálový turnaj Tekuza Masters, kategorie HARD, kterého se zúčastnilo 16 hráčů (z favoritů chyběli Marcel Bryška - zranění nohy, Honza Kostka - opuchlá ruka po útoku vos, Aleš Vaculík - neprosadil si to... (viz mrtvej Homolka). 
 
Hráči byli nejdříve jako obvykle rozděleni do čtyřech skupin, ze kterých vždy dva nejlepší postoupili do čtvrtfinále. Nasazenou jedničkou pro tento turnaj byl Martin Marušák, možným "černým koněm" turnaje Milan Smělík. A oba si taky bez problémů pohlídali postup ze svých základních skupin, když Martin ztratil ve třech zápasech 8 gamů a Milan dokonce jen pět! Další dvě skupiny byly hodně vyrovnané a o postupu z nich se vždy rozhodovalo až v posledních zápasech, kdy třeba Břeťa Dleštík už byl osprchovaný a na cestě na stavbu svého syna, když se dozvěděl o překvapivé výhře Alberta Šašinky nad Lukášem Rakušanem (Břeťa tím pádem vyhrál svou skupinu, porazil mmj. poprvé v životě výborného Michala Šilhánka!)... 
 
Ve čtvrtfinále narazila kosa na kámen v podání Milana Smělíka, který nestačil na zkušenost v podání Filipa Zimčíka ("Musím zkousnout hooodně hořkou pilulku, cítil jsem formu, je to škoda. Filip mi tam házel ty své "brambory"... a já si s tím neporadil. Nicméně za rok se vrátím a budu silnější!" vzkázal bojovně Milan). Po celou letošní sezonu hrál skvěle i Honza Šenkeřík a přestože ve čtvrtfinále prohrál s Martinem Marušákem, musel být se svou hrou letos spokojený. 
 
V semifinále padnul s Martinem Marušákem obhájce titulu z loňska Michael Joch, ve druhém semifinále to byl 75 minut trvající boj mezi Markétou Procházkovou a Filipem Zimčíkem, kdy Markéta do zápasu vlítla jako vítr a vedla už 5:0. Filip, ale nesložil zbraně a zabojoval, odvrátil několik mečbolů a dotáhl na 4:5, jenže poslední slovo měla přeci jen Markéta a postoupila trošku překvapivě do finále. 
 
Ve finále tedy poměřili svoje síly a tenisový um Martin Marušák ze Zlína, status věčně mladý - 38 let, proti Markétě Procházkové, status věčně plná energie - u ženy bez udání věku, dětské fyzioterapeutce v Olomouci. Úvodní los vyhrála Markéta (kámen-nůžky) a vzala si servis. Tady je statistika utkání: Martin/Markéta - esa a přímé body ze servisu 3/0, dvojchyby 2/4, vítězné forhendy 9/4, nevynucené chyby forhend 4/5, vítězné bekhendy 2/1, nevynucené chyby bekhend 2/3, vítězné voleje a smeče 1/0, míče celkově 27/13, doba hry 27 minut, utkání sledovalo 12 neplatících diváků, průběh zápasu 3:0-3:1-6:1. Markétě finále bohužel vůbec nevyšlo a ač se hecovala slovy "Ty jsi opica, ty jsi lopata - takhle nemůžeš hrát..." na Martina to nestačilo. "Nicméně nebojte kluci, já vám to ještě ukážu!" dodala bojovně závěrem. 
 
Martin Marušák se tak stal zcela zaslouženě dvanáctým celkovým vítězem v historii turnajů Tekuza Masters, kategorie HARD. O nejvíce vítězství v historické tabulce se s počtem 4 výher i nadále dělí Petr Raštica s Marcelem Bryškou, kterého hodně mrzelo obnovené zranění nohy z tréninkového zápasu ze čtvrtka tohoto týdne - "Je to škoda, hrozně jsem se těšil, cítil jsem formu, chtěl jsem se osamostatnit v počtu výher v historické tabulce... Rok od roku už bude těžší a těžší turnaj vyhrát, taky už stárnu..." nechal se slyšet Marcel. Dodejme ještě, že nejlepší výsledek z loňska přeřazených "médiářů" udělal letos Petr Lukeš, příslibem byly také výkony Alberta Šašinky. A ještě jedna "maličkost". Je neuvěřitelné a hodno respektu, že po dobu všech 22 ročníků se do finálové šestnáctky vždy probojoval Pavel Budík! Gratulace nejen vítězi, ale i všem zúčastněným na žebříčku! Karel
 
Výsledky finálového turnaje TEKUZA MASTERS - HARD jsou ZDE
 
 
Finalisté TEKUZA MASTERS - HARD 2020 - Markéta Procházková a Martin Marušák
 
Vítěz TEKUZA MASTERS - HARD 2020 - Martin Marušák
 

SEZNAM VŠECH ČLÁNKŮ