TEKUZA

Tenisové kurty Staré Město

BURČÁKOVÝ TURNAJ S CM ŠPICA

2020-09-19


Celkem 19 deblových dvojic se sešlo tuto sobotu 19.9.2020 na městských tenisových kurtech Širůch ve Starém Městě při tradičním burčákovém turnaji. Zúčastnění byli rozděleni do čtyřech výkonnostních skupin, přičemž do finálového pavouka postupovali všichni, bojovalo se tedy jen o pozice do finálového pavouka. Sponzorem turnaje byla firma YONEX.
 
Z výhry ve skupině a také celkového vítězství se nakonec po zásluze radovala svitavsko-prostějovská dvojice Crha/Janíček, která v pěkném finále už za umělého osvětlení porazila prostějovskou dvojici spolufavoritů Husařík/Jeřábek po zajímavé zápletce v utkání hraném na 7 vítězných gamů - Crha/Janíček vedli už 6:3 a měli 1 mečbol, když Husařík/Jeřábek srovnali na 6:6 a finále tak rozhodoval tiebreak, ve kterém vedli Husařík/Jeřábek už 6:3 a měli tedy 3 mečboly... Závěrečných 5 míčů v turnaji ale patřilo páru Crha/Janíček a radovali se tak z výhry 8:6 v tiebreaku. 
 
V semifinále tentokrát skončila pouť nejlepších domácích dvojic Peprníček/Joch a Bryška/Cícha, kteří byli ale zase silnější ve společenské části večera, ve které se skvěle prezentovala domácí cimbálová muzika ŠPICA, která sklidila během celého večera nejeden potlesk. Širůchem vřel a voněl burčák až do půlnoci... K
 
Výsledky burčákové turnaje jsou ZDE
 
Finalisté burčákového turnaje - vlevo vítězové Crha/Janíček, vprava Husařík/Jeřábek

SEZNAM VŠECH ČLÁNKŮ