TEKUZA

Tenisové kurty Staré Město

2.TEKUZA MASTERS - MEDIUM

2021-06-05


V sobotu 5.6.2021 proběhl za účasti 26 hráčů na městských antukových kurtech Širůch ve Starém Městě druhý turnaj tenisové série TEKUZA SUMMER MEDIUM 2021. Konečně vyšlo také počasí a tak nic nebránilo pohodovému průběhu turnaje bez mraků a otravného větru, což bylo na atmosféře cítit - a to nejenom na kurtech, ale také za plotem na posezení či na tribuně. 

Opravdu pěkný výlet na pravý břeh řeky Moravy si udělala skupinka tenisových kamarádů z Kněžpole a Bílovic organizovaná vedoucím "zájezdu" Martinem Hrňou, která nejenže opět zanechala výborný dojem na baru, ale především na kurtech. Skupina se navzájem povzbuzovala při každém zápase a tím pádem si de facto vytvořila téměř domácí prostředí, které zaslouženě přineslo kýžené ovoce v podobě dvojího medailového umístění - skvělé semifinále uhráli Martin Hrňa a Lukáš Polášek (a to jim ještě chyběl loňský semifinalista Tomáš Úlehla a Tereza Píšťková, kteří se aktuelně společně radují z miminka...).

Ze základních skupin byla "nejnadupanější" pětka, ve které se potkali nakonec dva finalisté Michal Prusenovský a Tomáš Janča, ale parádní výkony tento den předvedli také Michal Slezák (i přesto, že nezvládl odvetu za základní skupinu s Martinem Hrňou - "Odvetu zvládl Martin lépe, má pěkný obouručný bekhend." pochválil soupeře Michal. "Už jsem měl něco v hlavě a tak jsem měl odvahu..." usmíval se Martin), Petr Kegler, Radek Hanačík, který si udělal radost výhrou nad minuloročním celkovým vítězem Martinem Tuhým, když otáčel z 0:2, bezvadný zápas pro oko diváka sehráli Milan Maršálek s Petrem Vážanem, z mladých hráčů, kterých v poslední době na turnajích medium přibývá, zaslouží určitě pochvalu Vojtěch Duda.

Samotné finále mezi Michalem Prusenovským a Tomášem Jančou postupně gradovalo, oba kluci podali téměř "hardový" výkon s pěknými výpady na síť, nicméně o kousek byl přeci jen lepší a přesnější Michal. "Za stavu 2:5 jsem si ještě řekl - pojďme si zahrát - a zkusil zápas otočit, ale poslední fiftýn patřil Michalovi, který si výhru zasloužil!" pochválil Michala jeho finálový soupeř, který ale zanechal také výborný dojem nejen ze hry, ale také respektu k soupeři, kterému sympaticky uznal ve vyrovnané koncovce zdánlivě autový míček a ještě jej pochválil za přesnou hru (jak se říká - "jak hraješ, tak žiješ" - velký obdiv k Tomášovi, po delší době politik, který mě svým distingovaným chováním a skromností zase oslovil, i když bych jej nejraději viděl mezi nestraníky - pozn. aut.). Takže ještě jednou OBROVSKÁ GRATULACE K VELKÉMU DNI, Michale! 

Turnaj sponzorovala již pošesté staroměstská firma Pastell zabývající se hydroizolacemi staveb, rodinných domů, výrobních a skladových hal, které děkujeme, především pak zprostředkovateli a účastníkovi turnajů Zdeňku Gallasovi. 

Další turnaj kategorie Medium se odehraje v sobotu 3.7. a hlásit se na něj můžete kdykoliv na tel. 603155554, aktuelně mám 5 přihlášených. Ať sa Vám daří! Karel

Výsledky 2. turnaje TEKUZA MASTERS - MEDIUM jsou ZDE

Průběžný žebříček po 2. turnaji TEKUZA MASTERS - MEDIUM je ZDE

SEZNAM VŠECH ČLÁNKŮ