TEKUZA

Tenisové kurty Staré Město

4.TEKUZA MASTERS - MEDIUM

2021-07-10


Krásné letní počasí přivítalo účastníky letošního 4. turnaje Tekuza Masters, kategorie MEDIUM. Sešlo se jich celkem 28 včetně několika nováčků převážně mladší generace, což je určitě velké pozitivum do budoucna... Už jsem si myslel, že aktuelní mladí jsou spíše generací "klikařů" na PC, ale zdá se, že se potvrdilo rčení "myslet, znamená ho... vědět!" Nejmladšímu hráči Martinovi Cíchovi je teprve 13 let a už zavítal na zkušenou mezi muže získávat herní zkušennosti, které určitě brzy "prodá". Dostal tak konečně letos na žebříček jméno Cícha, protože jeho tatínek Franta je každou sobotu "zasekaný" prací a nevychází mu tak účasti na turnajích hard.

Hráči byli rozděleni do 7 skupin, ze kterých postupovali vždy dva nejlepší přímo do osmifinálového pavouka a hráči ze třetích míst ještě bojovali v kvalifikačních tiebreacích o další dvě postupová místa. Skupinu č. 1 nakonec přeci jen vyhrál Michal Unčovský, nasazená jednička pro tento turnaj, i když to neměl vůbec jednoduché. Vždyť hned první zápas po uhraném semifinále z minulého týdne jej posadil z "hrušky dolů" Martin Jančík, který jej přehrál přesvědčivě 6:1. "Byl jsem po očkování haluškový, ale Martin hrál opravdu dobře!" okomentoval bezprostředně po zápase Michal. "Nezvládl pozici nasazené jedničky, ještě se bude muset hodně učit!" přidal svou hecovačku kamarád Martin Tuhý. Michal nicméně zachoval chladnou hlavu, další dva zápasy zvládl a slavil postup společně s nováčkem Martinem Kořínkem, který si při své premiéře počínal jako zkušený mazák. Skupinou č. 2 prolétl navrátivší po covidové přestávce Ondra Javor, který svým soupeřům povolil pouhé 4 gemy ve třech zápasech - "Byl jsem už na tenis pořádně nadržený!" usmíval se Ondra. Ve trojce neměl problém s postupem Michal Kropáček, další tři hráči byli ale na stejné výkonnostní úrovni a o postupu muselo rozhodnout až třetí či čtvrté pomocné kritérium, které udělalo radost mladíkovi Robinu Kollárovi a slavil tak postup. Jako vítr uletěl svým soupeřům ve čtverce Martin Tuhý, obrovskou bitvu trvající 80 minut svedli o druhé postupové místo Honza Richtr a Viktor Šašinka, Honza vyhrál v tiebreaku. Poprvé v životě  slavil výhru ve skupině 5 Roman Mařák, kterému zřejmě prospívá k herní pohodě i rodičovská role. Radost mu udělal hlavně zvládnutý zápas 6:4 s Patrikem Blažkem, se kterým byl v týdnu potrénovat - "Podařilo se mi přenést do zápasu klid, nechtěl jsem se vybouchat..." poznamenal Roman. V šestce exceloval Roman Zedníček, Filip Milar ukázal tentokráte svou lepší tvář a po dvou výhrách jistil postup. Nespokojený odjížděl na Slovensko Rasťo Faith - " To už je kliatba kurtou, vediem, ale súperi pak zahrajú super údery, každý sa na mňa chcie vytiahnúť." Sedmičku pro sebe ukořistil Vojtěch Duda, který patří mezi rychle se etablující nováčky. Vojta dokonce vedl i v průběhu celého osmifinále s Martinem Kořínkem (3:1, 4:2, 5:3), ale zkušenosti mu chyběly do závěru zápasu a po boji padl.

Mírným překvapením této části pavouka bylo vyřazení Petra Keglera Lubošem Pokludou - "Dneska mi to nešlo, ale Luboš zahrál skvěle." loučil se s turnajem Petr. Roman Mařák měl skvělý nástup do zápasu s Honzou Richtrem, když vedl 2:0, Honza je už ale ostřílený mazák a otočil na 6:2 - "Vedu 2:0 a pak mi vypne hlava, ruce i nohy..." kroutil hlavou Roman. Blízko čtvrtfinále byl i Radek Hanačík, v souboji s Michalem Unčovským vedl 4:0 a 5:4 s brejkem, ale bohužel pro něj zápas nedopodával - "Michal pak hrál chytře." konstatoval a pospíchal na očkování. Stejně blízko postupu do čtvrtfinále byl i Dominik Lukeš v bitvě s Ondrou Javorem, když ztratil vedení 5:1 - "Jsem se posr.l, Ondra dobře změnil hru.." Zajímavé obsazení měl semifinálový zápas dvou letitých kamarádů Michala Unčovského (Uh. Hradiště) a Martina Tuhého (Mařatice), Michal musel zápas za stavu 1:3 bohužel skrečnout, ve druhém semíčku to ale byl boj do posledního míčku mezi Michalem Kropáčkem (Uh. Ostroh) a Martinem Kořínkem (Buchlovice), Martin sice mocně dotahoval, ale kousíček mu scházel, nicméně po svém prvním turnaji odjížděl nadmíru spokojený.

Ve finálovém souboji dvou TOP hráčů kategorie MEDIUM byl úspěšnější a přesnější Michal Kropáček, i když Martin Tuhý nedal svou "kůži" lacino, vždyť Michal proměnil až sedmý mečbol. Michal je tak prvním letošním držitelem dvou turnajových vavřínů, GRATULUJEME! 

Turnaj sponzorovala americká nadnárodní korporace KFC (Kentucky Fried Chicken)  zabývající se prodejem rychlého občerstvení, zvláště pak smaženým kuřecím masem v různých podobách, která v Česku působí už 27 let, DĚKUJEME! Ať sa daří a buďte zdraví! Karel

 
Výsledky 4. turnaje TEKUZA MASTERS - MEDIUM jsou ZDE
 
Průběžný žebříček po 4. turnaji je ZDE

SEZNAM VŠECH ČLÁNKŮ