TEKUZA

Tenisové kurty Staré Město

3.TEKUZA MASTERS - HARD

2021-07-31


Krásné letní počasí přivítalo tuto sobotu 31.7.2021 účastníky dalšího turnaje Tekuza Masters, kategorie HARD. Sešlo se jich celkem 21 a pozitivní bylo, že se hned od 10.00 hodin začalo hrát na všech 6 dvorcích, protože drtivá většina si vzala "za své" slova Břeti Dleštíka, který v týdnu trefně rozjel diskuzi na sociálních sítích ohledně pozdních příchodů na turnaje - nad Širůchem se tak pročistila atmosféra stejně jako sobotní obloha... Dokonce i jeho tréninkový parťák Pavel Budík, který má s dochvilností problémy, se tentokrát zpozdil "jen" o 15 minut, což byl jeho osobák (s takovým příjmením je to, ale i tak na pováženou...). Pavel totiž ctí dlouhé roky přísloví afričanů - "Vy v Evropě máte hodinky, my máme čas..." .-) Své zažité rituály v této souvislosti dokonce překopal i Marcel Bryška, který byl "na značkách" už v 9.45 a dokonce si poprvé na turnaj nachystal svačinu, takže s takovou přípravou mohl i jako novopečený dědeček pomýšlet na výhru v turnaji.

Ve skupině č.1 se odehrál mmj. zajímavý souboj vítěze kategorie hard Marcela Bryšky s vítězem média Martinem Tuhým, který skončil jasnou výhrou Marcela - "Nestihl jsem si ani vypít pivo...!" vtipně okomentoval zápas Martin. Marcel si následně poradil i v zápase s vítězem turnaje hard z minulého měsíce Honzou Šenkeříkem a se ztrátou pouhých dvou gamů směle vyhlížel osmifinálového pavouka. Skupinu 2 pro sebe získal i přes klopítnutí s Michalem Kropáčkem Tomáš Kovařík z Brna, jistý postup si po vyrovnaných a dlouhých bojích pohlídal také Pavel Budík (měl ale namále s Michalem Kropáčkem, když v obratu dne otáčel z 0:4!). Ve trojce si po zranění našel ztracené sebevědomí Michal Trubačík, ve čtverce ztratil pouhý gem "plzeňák" Lukáš Rakušan, pětku vyhrál Marek Mojak z Třince, když s ním mmj. Albert Šašinka prokoučoval 7 výhod na gem. Ve skupině č. 6, kde se potkali hráči kategorie medium doby nedávno minulé, si výhru zkušeně uhrál nejstarší hráč turnaje Dalibor Novák.

V osmifinále se zaskvěl výhrou nad Tomem Kovaříkem Jožka Pilčík, pod tlakem tatínka se ocitl v souboji s Pavlem Budíkem Albert Šašinka, kterému se v některých fázích zápasu nelíbil synův přístup - "Jestli prohraješ, platíš si startovné a občerstvení sám z brigády! Já jsem taky každý den pod tlakem, tak dělej věci pořádně!" nahecoval jej a Albert se nechal hecnout a souboj v koncovce zvládl.

Čtvrtfinále si moc neužil Břeťa Dleštík, kterého za 20 minut i s úklidem kurtu doslova "vystřílel" Lukáš Rakušan - "Já ti to vysvětlím... Některé zápasy sú dlúhé a některé krátké..." říkal po zápase své fandící přítelkyni Břeťa. "Takhle vysypaný jsem ještě nikdy nebyl!" dodal ještě při odchodu z kurtů.

Po celý den se skvěle prezentoval Aleš Omachlík z Prostějova, leč v semifinále nestačil na Honzu Šenkeříka - "To je neuvěřitelné, Honzo. Ty porazíš hráče z tenisového města Prostějov a prohraješ s hráčem z hradišťské periferie..." volal na Honzu po prohraném finále s Marcelem Bryškou přihlížející Pavel Budík. "Na dědu dobrý!" zařval si Marcel po finálové výhře. "Není to prdel, s Albertem Šašinkou i Lukášem Rakušanem jsem byl na kurtu horším hráčem, pozlobil a překvapil mě svou hrou také David Krátký v osmifinále." ocenil soupeře šťastný Marcel. Takže ještě jednou VELKÁ GRATULACE, MARCELI! A Vy ostatní trénujte, ani na dědu to nestačilo...! :-) Ať sa daří! Karel

Výsledky 3. turnaje TEKUZA MASTERS - HARD jsou ZDE

Průběžný žebříček po 3. turnaji je ZDE

 

SEZNAM VŠECH ČLÁNKŮ