TEKUZA

Tenisové kurty Staré Město

6.TEKUZA MASTERS - MEDIUM

2021-08-07


Z vítězství v šestém letošním turnaji Tekuza Masters, kategorie MEDIUM, se radoval Martin Tuhý z Mařatic, který tak i letos prokazuje vyrovnanou výkonnost (nejen na baru - co zápas, to pivo Usmívající se) a bude patřit k největším favoritům zářijového velkého finále. A to i přesto, že také tentokrát našel přemožitele v základní skupině s nováčkem turnaje Jožkou Tomečkem, který tak s Martinem upravil jejich vzájemné H2H na 2:0 ve svůj prospěch. "Nemám na Martina žádný speciální recept, prostě hraji, co umím, bojuju o každý fiftýn a mám i trošku štěstí v koncovce." poznamenal Jožka. Jen škoda, že mi vůbec nevyšel čtvrtfinálový zápas se Staňou Mozgou, kterému tam vše napadalo a nedal mi čuchnout... Ale příště snad už semifinálové brány otevřu!" dodal odhodlaně po turnaji Jožka.

Další z nováčků - Štěpán Satin, překvapil možná i sám sebe a udělal si radost uhraným semifinále, když zvládl hlavně těžké semifinále proti Jarovi Horehleďovi v poměru 6:4. Životní úspěch zaznamenal Milan Dopater, který roky platil za hráče "do počtu", ale nevzdal se, každým turnajem rostl a nabíral zkušenosti a v sobotu tak zaslouženě otvíral šampaňské po uhraném semifinále! Bolavý chrbát udělal čáru přes rozpočet Rasťovi Fajthovi ze Slovenska, který se tento den cítil na viac - "Dneska som to mohol vyhrat, mal som fazonu ako hovado!" Další Slovák Juraj Druska, mmj. 831 hráč světového šachového žebříčku FIDE, vyhrál svou soustředěnou hrou 4 zápasy po sobě, ale nezvládl ten nejdůležitější, čtvrtfinálový, proti Martinu Tuhému... "Tenis beriem ako doplňkový šport pri ktorom naberám fyzickú kondíciu. O rok zase dobehnem a budem silnější!" sympaticky povedal při tiskovce Juraj.

Kolem 18 hod. dospěl turnaj do finále, ve kterém nasazená jednička Martin Tuhý udolal nasazenou dvojku Staňu Mozgu až pátým proměněným mečbolem. "Každým dalším zápasem a vypitým pivem hraji lépe a lépe!" smál se po turnaji Martin.

Další turnaj kategorie MEDIUM se koná v sobotu 21.8.2021, kde se svede ještě tuhý boj o 24 postupových míst do zářijového velkého finále!

Ať sa daří! Karel

Výsledky 6. turnaje TEKUZA MASTERS - MEDIUM jsou ZDE

Průběžný žebříček po 6. turnaji je ZDE

SEZNAM VŠECH ČLÁNKŮ