TEKUZA

Tenisové kurty Staré Město

MASTERS-MEDIUM-FINÁLE

2021-09-04


Krásné letní počasí přivítalo tuto sobotu 4.9.2021 na městských tenisových kurtech Širůch ve Starém Městě účastníky finálového turnaje Tekuza Masters, kategorie MEDIUM. Sešlo se "jen" 23 hráčů, když Patrik Blažek byl před turnajem odvolán do práce.

Role největších favoritů určitě patřila trojici nejvýše nasazených - Martinovi Tuhému, Staňovi Mozgovi a Michalovi Kropáčkovi, černými koni soutěže byli Petr Libra, Marek Havlíček nebo Michal Možnar. Jako vždy chybělo z různých důvodů pár známých tváří, které také mohly pomýšlet se svou hrou na pocty nejvyšší - Michal Unčovský, Petr Kegler, Jara Horehleď, Michal Prusenovský... a také nováčků, kteří letos nejvíce překvapili - Marek Zemčík, Jožka Tomeček, Martin Kořínek, Štěpán Satin...

Ve skupině č. 1 si postup pohlídal Martin Tuhý, o druhé postupové místo si to rozdali Tonda Kovářík se Zdenkem Gallasem, když Tonda proměnil až 15 mečbol. Dvojku ovládl Staňa Mozga i přesto, že se určitě zapotil v soubojích s Tomášem Reblem a Markem Krejčiříkem, trojka patřila s přehledem Michalovi Kropáčkovi, trošku za očekáváním skončil Ondra Javor, který ale určitě nabere sílu přes zimu v halové sezoně. Nejvyrovnanější skupinou byla čtyřka, kde se hráči poráželi navzájem - už v prvním zápase této skupiny překvapil výhrou nad Markem Havlíčkem Jarda Hodl, zahanbit se nenechal ani Petr Libra - všichni tři ale nakonec postoupili zaslouženě do osmifinálového pavouka. Vyhranou skupinou 5 si udělal radost Roman Zedníček, v šestce řádil Luboš Pokluda, i když na něj měl Michal Možnar jeden mečbol, který neproměnil.

Největším překvapením osmifinále bylo vyřazení Stani Mozgy Jardou Hodlem, který pak výbornou hru po celý den potvrdil také vyhraným čtvrtfinále nad Michalem Možnarem. Nasazená pětka a jediný Slovák v turnaji Rasťo Fajth se loučil s turnajem kanárem, ale své šance v zápase s Martinem Tuhým měl - "Dal som 11 winnerou, mal som aj 6 brejkbalou, no nepremenil som... Ale Martin hrá dobre, chytro, takový nenápadný tenis, ako Medveděv." složil poklonu vítězi Rasťo. Více než hodinu trvající zápasy sehráli Roman Zedníček s Tondou Kováříkem (7:6) a Michal Možnar s Petrem Librou, kdy Michal neustále dotahoval náskok soupeře a nakonec jej zlomil v tiebreaku. Skvělé představení předváděl po celý den Luboš Pokluda, který si dokonce ve čtvrtfinále vyšlápl i na Marka Havlíčka a uhraným semifinále dosáhl životního výsledku!

Do finále postoupili stejně jako vloni Martin Tuhý a Michal Kropáček a přesně v 18 hodin začalo velké finále. Pojďme si představit oba aktéry - Martin Tuhý, 43 let, ženatý, 2 děti, povoláním ředitel, bydliště Mařatice versus Michal Kropáček. 33 let, svobodný, 1 dítě, zaměstnanec kasína, bydliště Uh. Ostroh. Losovačku vyhrál Martin (papír - kámen) a takticky se slovy "začni podávat" přenechal Michalovi servis. Tady je statistika utkání: Martin/Michal - esa a přímé body ze servisu 0/0, dvojchyby 0/0, vítězné forhendy 5/5, nevynucené chyby forhend 13/12, vítězné bekhendy 1/2, nevynucené chyby bekhend 4/3, vítězné voleje a smeče 10/0, zkažené voleje a smeče 0/0, loby 1/3, kraťasy 3/0, míče celkově 35/27, doba hry 37 minut, průběh zápasu 1:0-1:1-2:1-2:2-3:2-4:2-4:3-5:3-6:3. "Martin vyhrál zápas na síti, čímž mě překvapil." zhodnotil po zápase Michal. "Věřil jsem si, že vyhraju. Mám toho, ale plné zuby." usmíval se po výhře Martin. 

Poděkování určitě patří všem zúčastněným hráčům na žebříčku, kteří k sobě během turnajů chovali respekt a hráli podle pravidel fair play. Turnaj sponzorovala americká nadnárodní korporace KFC (Kentucky Fried Chicken)  zabývající se prodejem rychlého občerstvení, zvláště pak smaženým kuřecím masem v různých podobách, která v Česku působí už 27 let, DĚKUJEME! Ať sa daří! Karel

Výsledky TEKUZA MASTERS - MEDIUM - FINÁLE 2021 jsou ZDE

Vlevo vítěz Martin Tuhý a vpravo poražený finalista Michal Kropáček

 

SEZNAM VŠECH ČLÁNKŮ