TEKUZA

Tenisové kurty Staré Město

TEKUZA-HARD-FINÁLE

2021-09-11


Tuto sobotu 11.9.2021 se za slunečného počasí odehrál na městských tenisových kurtech Širůch ve Starém Městě finálový turnaj Tekuza Masters, kategorie HARD, kterého se zúčastnilo 16 hráčů. Hráči byli nejdříve jako obvykle rozděleni do čtyřech skupin, ze kterých vždy dva nejlepší postoupili do čtvrtfinále.
 
Ze skupiny č. 1 si postup pohlídali favorité Marcel Bryška a Tomáš Kovařík, který byl rád za vítěznou odvetu proti Peterovi Bartákovi. Ve skupině  č. 2 byli všichni hráči po oznámení losu spokojeni, ale bylo jasné, že dva z nich budou o to smutnější po jejím odehrání - "Černý Petr" zbyl na Dalibora Nováka a nakonec i Jardu Peprníčka, který sice vyhrál dva zápasy, ale doplatil na vysokou porážku od Michala Trubačíka. Hřát ho tak mohla aspoň výhra nad tréninkovým parťákem Frantou Cíchou, kdy proměnil až sedmý mečbol. Skupinou č. 3 projel jako nůž máslem Pavel Budík, když se nečekala hlavně jeho hladká výhra nad Michaelem Jochem, který ale nakonec zvládl postup ze druhého místa po těžkém boji s Jožkou Vandou. Ve 4. skupině to byla bitva jako řemen mezi Alešem Omachlíkem, Markem Mojakem a Albertem Šašinkou, když o postupujících rozhodovalo až třetí kritérium - skóre ze vzájemných zápasů. A to poslalo už jen do role diváka Alberta, který tak možná doplatil na páteční návrat z dovolené na Ibize, kde ho zřejmě "vyšťavily"  zdejší vyhlášené večírky.
 
Nepříjemná věc se stala po odehrání základních skupin nasazené 1 Marcelovi Bryškovi, když jej do krku píchla vosa a tak se chvíli nevědělo, jestli bude vůbec schopný nastoupit do čtvrtfinále. Jeho přítelkyně, mmj. finalistka minulého ročníku, Markétka Procházková vpich zaledovala a tak se mohlo pokračovat dále. Ve své krasojízdě pokračoval Pavel Budík, který sice nezachytil úvod zápasu s Markem Mojakem z Třince, ale pak šesti uhranými gemy v řadě rozhodl zápas pro sebe - 6:2. Michal Trubačík si trošku překvapivě lehce poradil s Tomášem Kovaříkem z Brna - "Vůbec mi to nešlo, ale na jaro se vrátím a budu silnější!" slíbil Tomáš. "17 dní jsem s Tebou nehrál a už jsem to zapoměl..." hlásil po prohraném zápase s Marcelem Bryškou Franta Cícha. Nejvyrovnanější zápas čtvrtfinále proběhl mezi Michaelem Jochem a Alešem Omachlíkem z Prostějova, když poslední fiftýn patřil Michaelovi. Ten se sice těšil na semifinálový mač s Marcelem Bryškou, ale úvod zápasu mu utekl a prohrával už 2:5. Pak ještě sice zabojoval a snížil na 4:5, následně jej ale nepodržel servis, kdy dal dva debly, a to rozhodlo. Velká bitva o každý fiftýn podepřená dlouhými výměnami se rozpoutala ve druhém semifinále mezi Michalem Trubačíkem a Pavlem Budíkem. Nejdelší zápas dne zvládl v závěru lépe Michal, ale oba aktéři končili zápas na pokraji svých fyzických sil. "Nebe je modré, voda je mokrá, ženský maj problémy a Ty mě v životě neporazíš!" odlehčil náladu při podání rukou u sítě Michal. "Chromého o jedné holi nedodělám..." kroutil hlavou Pavel. Hlavně Michal po všech peripetiích se zraněními sotva dohrál a bylo otázkou, jestli v tomto stavu vůbec bude schopný nastoupit k finálovému zápasu. "Bylo by čestné nastoupit." řekl po chvíli Michal. "Já ti to jako lékař a kamarád zakazuji!" volal na něj přihlížející Jirka Argiriu, mmj. vítěz ročníků 2000 a 2006. Jenže Michalův "naturel" a touha něco velkého vyhrát byla silnější a do zápasu, ve kterém byl i vzhledem ke všem okolnostem vysoký outsider tak s kurzem 7, nastoupil.
 
Pojďme si tedy oba aktéry představit - Marcel Bryška, 46 let, 2 děti, třetí na cestě, povoláním obchodní zástupce, bydliště Staré Město versus Michal Trubačík, 45 let, 1 dítě, zaměstnaný jako servisní technik, bydliště Uh. Hradiště. Losovačku vyhrál Michal a vzal si servis. Tady je statistika utkání: Marcel/Michal - esa a přímé body ze servisu 7/6, dvojchyby 0/2, vítězné forhendy 11/2, nevynucené chyby forhend 12/5, vítězné bekhendy 5/2, nevynucené chyby bekhend 3/7, vítězné voleje a smeče 2/3, zkažené voleje a smeče 2/1, loby 0/1, kraťasy 3/7, míče celkově 43/38, doba hry 55 minut, průběh zápasu 1:0-2:0-3:0-4:0-4:1-4:2-4:3-4:4-5:4-5:5-5:6-6:6-7:6 (tiebreak 7:2). Byla to tedy pořádná řežba, Michal ze sebe dostal to nejlepší a dokonce z 0:4 otočil na 6:5, Marcel si, ale podání podržel a následně rozhodl v tiebreaku. Michal byl ale za stavu 6:5 a 30:30 jen 2 míče od senzace. "Přepiště dějiny!" volal po proměněném mečbolu Marcel, který se tak pátým celkovým vítězstvím osamostatnil od čtyřnásobného vítěze Petra Raštici na čele. "Ale bylo to těžké na hlavu jak cip! Tomuto vítězství jsem obětoval i Mistrovství ČR, kde jsem raději z důvodu svalového zranění nenastoupil do dvouher. Neuvěřitelné, takovou sezonu ještě nepamatuji - absolvoval jsem během ní 5 singlových turnajů, všechny vyhrál, skóre 34 výher a žádná porážka. Navíc jsem se stal dědečkem a brzy budu potřetí tatínkem..." uzavřel šťastný vítěz. Tak "ať kapela vyhrává dál", Marceli!
 
Poděkování určitě patří všem zúčastněným hráčům na žebříčku, kteří k sobě během turnajů chovali respekt a postarali se tak o bezvadnou atmosféru tohoto ročníku. Turnaj sponzorovala americká nadnárodní korporace KFC (Kentucky Fried Chicken)  zabývající se prodejem rychlého občerstvení, zvláště pak smaženým kuřecím masem v různých podobách, která v Česku působí už 27 let, DĚKUJEME! Karel 
 
Výsledky TEKUZA MASTERS - HARD - FINÁLE 2021 jsou ZDE
 
Vlevo poražený finalista Michal Trubačík a vpravo vítěz Marcel Bryška

SEZNAM VŠECH ČLÁNKŮ