TEKUZA

Tenisové kurty Staré Město

1.TEKUZA MASTERS - HARD

2022-05-28


V sobotu 28.5.2022 proběhl na městských tenisových kurtech na Širůchu ve Starém Městě první letošní turnaj z tenisové série Tekuza Masters, kategorie HARD. Turnaje se zúčastnilo 22 hráčů, kteří byli rozděleni do šesti skupin, které se vyznačovaly velkou vyrovnaností.
 
Nejsilnější skupinou byla šestka, ve které se nakonec sešli 3 ze 4 semifinalistů. Radost pořadateli udělali svou účastí především bývalí hráči kategorie medium, kteří přestoupili do hardu a bylo vidět, že se už adaptovali na rychlejší tenis a můžou porazit téměř každého. Zajímavý protiklad zaznamenal Martin Tuhý, který po základní skupině, ve které prohrál 2 zápasy konstatoval - "Minule 3 výhry a 1 prohra a byl jsem se svou hrou nespokojený, dnes 2 prohry a jsem spokojený..." Svou herní pohodu si přenesl i do osmifinálového pavouka, kde zřejmě v nejdelším zápase dne zdolal v tiebreaku Petra Novotného, který vyhrál překvapivě svou základní skupinu. Srdnatě bojoval i Přema Cendelín, který si po úvodní porážce od Břeti Dleštíka řekl, že takhle to dál nepůjde, šel s větší trpělivostí do výměn, zvládl další dva zápasy ve skupině a po boji padl až v osmifinále s Michaelem Jochem 4:6. David Krátký sehrál vyrovnanou hru s Pavlem Budíkem, kterého zdolal ve zkrácené hře - "Davidovi to tam v tiebreaku neskutečně napadalo." žehral po prohře Pavel. Svou první výhru po třech účastích na hardu si pochvaloval Staňa Mozga, když porazil slušně hrajícího Radka Zmeškala, který uhrál pěkné čtvrfinále. Dobře hrál i Marek Mojak, jen škoda, že jej tlačil čas a pospíchal na vlak.
 
Atmosféru turnaje si opět přijel rád vychutnat Marko Mitrovic ze Srbska, který žije a pracuje v Praze a základní skupinou lehce proplul. V osmifinále mu ale vystavil stopku Radek Zmeškal, což bylo trošku překvapením. Spokojený určitě odjížděl Michal Trubačík, kterého průběžně trápí zdravotní trable nejen s nohou, když uhrál pěkné čtvrtfinále. Velkou bitvu předvedli na kurtu č. 5 Michal Šilhánek s Pavlem Stuchlíkem, když Pavel vedl 5:3 a 40:15, ale bohužel pro něj neproměnil mečboly a prohrál 5:7- "Já jsem tam pořád visel a měl jsem štěstí, že mu při mečbolech vyplo vázání..." - řekl Michal. "Nehráls to závodně?" ptal se Pavla. "Nejkrásnější věta, od takového pana hráče to potěší..." neskrýval i přes prohru úsměv Pavel. Michal Šilhánek pak vedl v semifinále nad výborným Lukášem Rakušanem 3:1, ale byl nucený vzdát kvůli mozolům - "Bohužel s tím už nejde hrát. Ale věřím, že Lukáš Pavla ve finále potrápí..." prorokoval Michal. A měl pravdu.
 
Pavel Pokorný, který během dne mmj. 2x pokořil dalšího z favoritů Michaela Jocha se ve finále notně zapotil. Vždyť se Lukáš Rakušan dokázal vyškrábat i ze stavu 3:5 a 15:40, když zahrál neskutečné výměny, které ocenili přihlížející diváci nejedným potleskem. Pavel Pokorný ale přeci jen závěr zvládl lépe a poprvé se tak upřímně radoval z turnajového vítězství na Tekuze. "Už jsem byl párkrát ve finále, ale vždy jsem narazil na lepšího hráče, byť to byl pětinásobný celkový vítěz Tekuzy Marcel Bryška či Honza Boček - Hrazdil. S tím jsem prohrál ve finále v červenci 2020 a za ty necelé 2 roky se od Tekuzy posunul až do pařížské kvalifikace juniorského Rolland Garros. Tomu se říká kariéra!" gratuloval na dálku pod eiffelovku Honzovi Pavel.
 
P.S. Velká gratulace pro teď už historicky nejlepšího tenisového playera Uherského Hradiště Honzu Bočka - Hrazdila a jeho "teamworku" i od Tekuzy! Ať sa daří! Karel
 
Výsledky 1.turnaje HARD jsou ZDE
 
Průběžný žebříček po 1.turnaji HARD je ZDE

SEZNAM VŠECH ČLÁNKŮ