TEKUZA

Tenisové kurty Staré Město

2.TEKUZA MASTERS - MEDIUM

2022-06-04


Již druhým turnajem pokračovala tuto sobotu 4.6.2022 na městských tenisových kurtech Širůch ve Starém Městě série Tekuza Masters, kategorie MEDIUM. Tentokrát se zúčastnilo 25 hráčů, kteří si mohli o hodinu přispat, protože začátek byl posunut díky nočnímu silnému dešti kvůli nutnému vysoušení a dohozu kurtů na 11 hodinu.

"Až 14 hráčů to dnes může vyhrát, su rád, bude to aspoň zajímavé...!" hlásil ihned po losu jeden z favoritů Staňa Mozga. A opravdu tomu tak bylo, sám sehrál nejvíce vyrovnaných zápasů, což se promítlo na počtu jím odehraných gamů, kterých měl na konci dne ze všech nejvíce. Zajímavý zápas sehráli Petr Chovanec s Milanem Dopaterem, kdy bylo k vidění až 15 breaků. Koncovka zápasů nevycházela Jarovi Horehleďovi, když se Staňou Mozgou vedl 4:1 a 5:3, měl mečbol, ale zápas ztratil v tiebreaku. Podobně dobře rozehraný měl i souboj s vítězem prvního turnaje Markem Zemčíkem, ale i ten nedotáhl do vítězného konce a tak jen smutně konstatoval - "To su celý já, tradičně vedu, mám i mečbol a prohraju..." Něco podobného se stalo i Vojtovi Dudovi, když šel do vedení 3:0 s Markem Machalíkem a dokonce 4:0 s Michalem Unčovským, ale v tenisu rozhoduje vždy až poslední míček a ten bohužel pro něj neuhrál. I přes tři porážky ve skupině byl v pohodě Viktor Šašinka - "Dal jsem si pivo a začalo mě to bavit" vychutnával si i tak pěknou sobotu.Věkový rozdíl 45 let byl k vidění v souboji mezi Samuelem Chovancem a Zdeňkem Gallasem - "Nejsem kyborg..." zdůvodnil porážku Zdeněk.

Turnaj přerušila před 18 hodinou průtrž mračen a protože nikdo ze zbylých účastníků v pavouku neměl u sebe plavky, šnorchl a ani ploutve, bez kterých nebylo možné dalšího pohybu po kurtech a většina hráčů nemohla dohrát turnaj v neděli, rozhodoval tedy ve zbylých dvou čtvrtfinále, semifinále a finále hod korunou, který rozhodl potřetí v historii Tekuzy o vítězi, kterým se stal poprvé Michal Unčovský z Uherského Hradiště - "Základní skupinou jsem prošel s odřenýma ušima, ale od osmifinále jsem se už poznával a hrál jsem líp a líp, v semifinále jsem pak pannou na minci přehrál Tondu Kováříka a ve finále s Martinem Tuhým jsem zvolil správně orla." - usmíval se po triumfu Michal. Turnaj sponzorovala již posedmé staroměstská firma Pastell zabývající se hydroizolacemi staveb, rodinných domů, výrobních a skladových hal, které děkujeme, především pak zprostředkovateli a účastníkovi turnajů Zdeňku Gallasovi. 

Další turnaj kategorie Medium se odehraje v sobotu 18.6. a hlásit se na něj můžete kdykoliv na tel. 603155554, aktuelně mám 5 přihlášených. Ať sa Vám daří! Karel

Výsledky 2. turnaje MEDIUM jsou ZDE

Průběžný žebříček po 2. turnaji MEDIUM je ZDE

 

SEZNAM VŠECH ČLÁNKŮ