Kallus P. 9:4
Trubačík M.
Trubačík M. 6:4

TEKUZA MASTERS BUDE ZAJÍMAVÁ AŽ DO KONCE

Tenisové kurty Synotu ve Starém Městě byly poslední srpnovou sobotu dějištěm letošního čtvrtého turnaje rekreačních hráčů ve dvouhrách ze série TEKUZA MASTERS ‘2005. Za překvapivě krásného letního počasí se soutěže tentokrát zúčastniho 36 hráčů, kteří bojovali o co nejvýhodnější pozici před zářijovým posledním turnajem, který určí 16 nejlepších hráčů pro závěrečné finále o titul nejlepšího rekreačního tenisty Uherskohradišťska. Většina zápasů byla velmi vyrovnaná a konečné výsledky zamotanou situaci na žebříčku vůbec nevyřešily. Před posledním turnajem má reálnou šanci postoupit minimálně 28 hráčů. Ostatní mají poslední možnost vyzkoušet si svoje tenisové kvality před dlouhou zimní přestávkou. Samotný průběh předposledního turnaje byl velmi zajímavý a plný paradoxů. Bojovalo se opravdu o každý fiftýn, protože v konečném žebříčku je každý bod důležitý. Díky bodovému systému turnaje a vyrovnanosti hráčů nemá nikdo nic jistého. Jak je tenis nevyzpytatelný sport dokazuje to, že vítězové několika předchozích turnajů Milan Andrýsek s Pavlem Budíkem sehráli krásný zápas v kole útěchy, ve kterém po boji zvítězil šťastný Andrýsek v poměru 6:4. Vítěz několika celorepublikových turnajů Marcel Bryška už ve druhém kole nestačil na zlíňáka Martina Kosteleckého, který si původně vyjel s rodinkou do Staráku na výlet a přes Petra Červinku se dostal až do semifinále, kde po velkem boji nakonec podlehl Darkovi Hráčkovi v poměru 7:9. Sobotní turnaj skončil nakonec velkým úspěchem domácích hráčů. Do finále se probojovali Michal Trubačík s Darkem Hráčkem, kteří před týdnem vyhráli noční deblovou TEKUZU a v sobotu si to férově rozdali i ve finále dvouher. Po osmi titulech mistra republiky v šermu a několika finálových účastech na TEKUZE se poprvé zaslouženě z vítězství radoval Michal Trubačík, který svého velkého kamaráda po velkém boji porazil v poměru 6:3, 3:6, 6:1. Finálovým vítězstvím se Michal Trubačík vyhoupl do čela průběžného žebříčku.