Černý M. 9:7
Černý M.
Vintr V. 9:5

RAŠTICA DOKONČIL SVŮJ HATTRICK

V sobotu 11.října proběhl, na tenisových kurtech SYNOTU ve Starém Městě, závěrečný finálový turnaj šestnácti nejlepších hráčů na žebříčku TEKUZA MASTERS `2003, který určil celkového vítěze 5. ročníku tenisového mistrovství rekreačních hráčů Uherskohradišťska. Turnaj probíhal podle předem stanovených pravidel. Hráči byli nejdříve rozděleni do 4 skupin, kde hráli spolu systémem každý s každým. Dva nejlepší z každé skupiny postupovali do čtvrtfinále, kde už se hrálo systémem K.O. Zaslouženým vítězem se stal a tím získal už třetí titul v řadě hlavní favorit turnaje Petr Raštica. Tentokrát to neměl ovšem vůbec jednoduché. V prvním zápase dokonce podcenil „černého koně turnaje“ Miloše Černého a prohrál 6:9. Nakonec musel, v rozhodujícím zápase ve skupině, porazit Milana Andrýska (poslední dva vzájemné zápasy vyhrál M.Andrýsek – pozn.aut.) minimálně rozdílem tří gamů, aby vůbec postoupil ze skupiny do čtvrtfinále. Soustředěným a bezchybným výkonem se mu to podařilo a vyhrál jednoznačně 9:3. Ve čtvrfinále vyhrál nad Pavlem Budíkem 9:7 i když byl většinou pod tlakem a kdyby Budík dokázal svoji úderovou převahu zakončit na síti, pravděpodobně by byl výsledek opačný. V semifínále porazil Petra Červinku 9:3, hlavně díky tomu, že soupeř měl na ruce „tenisovou sádru“. Ve finále už si dal na Miloše Černého, který se turnaje zúčastnil jako náhradník, velký pozor a vyhrál celkem hladce 6:2, 6:1, i když samotný průběh gamů byl daleko vyrovnanější. Nejlepších šestnáct hráčů na žebříčku a čtyři nejlepší v závěrečném finále obdrželi od organizátorů dárkové koše. Sdružení TEKUZA nejlepším blahopřeje k úspěchům, děkuje sponzorům jednotlivých turnajů za přízeň a všem hráčům za účast v sérii a těší se na příští ročník. Zároveň upozorňuje všechny své zákazníky, že tenisová sezóna potrvá minimálně do konce října. Využijte posledních příležitostí zahrát si tenis venku v tomto roce.