Kolečkář J. 9:5
Budík P.
Budík P. 7:6

LOŇSKÝ VÍTĚZ ANDRÝSEK VYHRÁL KANÁRA

V sobotu proběhl na tenisových kurtech Synotu třetí turnaj ve dvouhrách mužů AGIP OPEN, který patřil do série TEKUZA MASTERS `2003. Za tradičního krásného turnajového počasí se soutěže zúčastnilo 55 rekreačních hráčů, z toho 14 úplných nováčků, tzn. že na žebříčku figuruje nyní už 100 hráčů. Opět se potvrdilo, že kvalitativní rozdíly mezi hráči jsou malé, takže i favoriti musí hrát zápasy naplno, jinak by mohli dopadnout, jako loňský vítěz turnaje M. Andrýsek, který v zápase s „pinponkářem“ V. Oslzlou podcenil začátek a nakonec si místo ceny pro vítěze odnesl krásného kanára v podobě 0:6. V některých dalších zápasech sice favoriti nakonec vyhráli, ale překvapení bylo na spadnutí. Tak např. hlavní favorit P. Raštica odehrál v turnaji několik na jeho poměry nezvykle vyrovnaných zápasů a v osmifinále s R. Bartoňkem, který skončil loni na 68. místě, prohrával už 3:5. Finalista P. Budík ve čtvrfinále prohrával s V. Oslzlou už 3:7 a 15:40. Černým koněm turnaje se stal brňák M. Kopunec, který v minulém roce skončil na 51. místě a v sobotu byl velmi blízko finále, když v semifinále v rozhodujícím tiebreaku vedl nad P. Budíkem 4:2 a nakonec musel zdát pro křeče. Svou tréninkovou píli zúročil také „D`Artagnan“ M. Trubačík, který skončil loni na 36. místě a v turnaji se probojoval přes nasazenou čtyřku B. Dleštíka a pětku I. Macka až do semifinále, kde zatím nestačil na pozdějšího vítěze P. Rašticu, který přestože byl ve finále většinou v defenzívě, přece jen nakonec vyhrál nad P. Budíkem 6:1 7:5. Ten se nechal slyšet, že by už taky rád nějaký turnaj vyhrál a příležitost k tomu bude mít už na turnaji 30. srpna, kdy bude P. Raštica pravděpodobně absentovat. Musí, ale počítat s tím, že „koníků“ na vítězství bude daleko více. Dalším turnajem, který se na tenisových kurtech Synotu ve Starém Městě uskuteční bude v pátek 15. srpna noční tenisový turnaj čtyřher mužů a smíšených čtyřher KOFOLA TEKUZA NIGHT.