Potyka T.
Bartoněk R. 9:8
Potyka T.
Potyka T. 6:2

Za účasti 58 rekreačních hráčů proběhl v sobotu na tenisových kurtech Synotu letošní 2. turnaj ze série TEKUZA MASTERS `2001, nazvaný podle svého sponzora TAMOIL OPEN. Turnaj se jako obvykle neobešel bez několika překvapení, ale největším bylo celkové vítězství 44-letého Josefa Macka ze Zlína, který dříve hrával výborně volejbal, ale tenis nikdy nehrál závodně. Ten se turnaje zúčastnil poprvé a způsob jakým prošel celým turnajem byl opravdu excelentní. V některých zápasech doslova vyučoval i nejlepší hráče na žebříčku. Ve finále potom zcela jednoznačně přehrál velmi dobře hrajícího domácího hráče Tomáše Potyku po setech 6:2 6:0. Na závěrečném předávání cen Josef Macek řekl: "Turnaje jsem se zúčastnil poprvé a musím říči, že jsem byl velmi překvapen jeho celkovou úrovní. Určitě se zúčastním i příště, protože je tady příjemné prostředí, perfektní organizace a kvalitní soupeři." Tenisoví diváci se tedy můžou těšit na další turnaje a zápas Macek-Argiriu, který se tohoto turnaje nezúčastnil z rodinných důvodů, bude určitě patřit k vrcholům rekreačního tenisu u nás. Dalším turnajem, který se na tenisových kurtech Synotu uskuteční, je už tento pátek noční tenisový turnaj čtyřher mužů a smíšených čtyřher TEKUZA NIGHT. Tento turnaj, který je nejen o výsledcích, ale hlavně o zábavě si totiž získal velkou popularitu. Pozvánkou pro všechny rekreační hráče můžou být i slova tenisové legendy Zdeňka Pindura, který tím hodil rukavici všem soupeřům: "Na noční Tekuzu chodím velmi rád, protože tady panuje skvělá atmosféra. V minulém roce jsme ji s Jirkou Čechem dvakrát vyhráli a jednou byli ve finále. Tento rok jsme připraveni ji vyhrávat zase."