Smetana-Kušín
Smetana-Kušín 5:4
Černý-Bartoněk 5:3

NOČNÍ TEKUZU VYHRÁLI CIZINCI

V atmosféře plné dobré zábavy proběhl v pátek, na tenisových kurtech SYNOTU ve Starém Městě, 2. letošní noční tenisový turnaj čtyřher mužů a smíšených čtyřher KOFOLA TEKUZA NIGHT. Soutěže se zúčastnilo 39 párů čtyřher mužů a 9 párů smíšených čtyřher. Všechny zápasy se hrály do pěti vítězných gamů bez výhod, pouze finále čtyřher mužů se hrálo na jeden vítězný set. Turnaj začal v pátek v 17:30 hod., bylo odehráno 66 zápasů a skončil v sobotu nad ránem ve 2:00 hod. Čtyřhry mužů se hrály ve 13-ti skupinách, takže každý pár sehrál minimálně 2 zápasy. Do osmifinále, které se hrálo K.O. systémem postupovali vítězové skupin a nejlepší tři páry z druhých míst. Vítězi se stali rožnovský pár Valčuha/Jurajda, kteří ve finále porazili hlavně díky větší trpělivosti brněnský pár Mrňka/Kopunec 6:1. Zajímavostí turnaje bylo, že do závěrečných bojů se probojovalo více přespolních párů než domácích. Např. do semifinále se z domácích probojoval pouze narychlo složený pár R.Novák/Konečný, který velmi potrápil pozdější vítěze, když vedl už 2:0 a 30:0, aby nakonec po boji prohrál 3:5. Ve smíšených čtyřhrách se bojovalo ve 3 skupinách a do semifinále postupovali vítězové skupin a jeden nejlepší pár z druhých míst. Vítězi se stali brněnský pár Dostálová/Mrňka, kteří ve finále porazili snaživý pár Šimková/Rýpal 5:1. Organizátoři děkují všem hráčům a hráčkám za účast, firmě KOFOLA za sponzorství turnaje a sdělují, že uspořádají v této sezóně ještě jednu podobnou akci a to v sobotu 20. září "Burčákový tenisový turnaj - TEKUZA EVENING" s předpokládaným začátkem ve 14:00 hod.